Oblegane ogólniaki, pustki w branżówkach

  • 27.07.2021, 06:00
  • Anna Szewc
Oblegane ogólniaki, pustki w branżówkach Fot. A. Szewc Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia zostały wywieszone w szkołach w czwartek, 22 lipca.
Miejsc jest zdecydowanie więcej niż chętnych, ale nie wszystkie szkoły i nie wszystkie specjalności cieszą się zainteresowaniem.

Rekrutacja do szkół średnich jeszcze trwa. Ale listy zakwalifikowanych zostały opublikowane. I znamy progi punktowe w najpopularniejszych szkołach i profilach klas. Do większości z nich mogli się dostać tylko najlepsi.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego powstanie 7 klas pierwszych liczących po 30 uczniów.

– Miejsc mamy według planu 210, a naszą szkołę jako tę pierwszego wyboru wskazało 262 absolwentów szkół podstawowych – informuje Elżbieta Grzybek, wicedyrektor I LO.

Dodaje, że liczba ostatecznie przyjętych jeszcze może zmienić, niewykluczone, że w niektórych klasach będzie się uczyło więcej niż 30 osób. Ale to rozstrzygnie się w najbliższych tygodniach, które młodzież ma na potwierdzenie chęci podjęcia nauki przez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia podstawówki. Bo w elektronicznym systemie rekrutacji każdy uczeń miał prawo wskazać trzy szkoły, a w nich preferowane przez siebie klasy.

Dopiero za jakiś czas będzie więc konkretnie wiadomo, jakie progi punktowe przy przyjęciu do poszczególnych oddziałów obowiązywały. Póki co znany jest wstępny ranking. Co z niego wynika?

Szczegóły dotyczące tej szkoły, a także pozostałych zamojskich ogólniaków znajdziecie w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Betty
Betty 27.07.2021, 12:54
Do branżówek powinni dyrektorzy z urzędu typować tych uczniów, którzy osięgnęli słabsze wyniki. Bo potem męczą się w klasie zdolni z niezdolnymi i nie mają szansy na rozwój.
sss
sss 27.07.2021, 14:34
Niestety dyrektorzy nie maja takich możliwości, a decyzję podejmują rodzice, którzy ciągle uważają, że uczenie się w branżowej szkole to wstyd.

Pozostałe