Szczepieniobus na trasie

  • 28.07.2021, 06:02
  • ak
szczepienie przeciw COVID-19 Fot. UG Tereszpol W Tereszpolu na szczepienie zdecydował się m.in. wójt Jacek Pawluk, który jeszcze niedawno mówił nam, że się nie zaszczepił, bo jest ozdrowieńcem.
Zaszczepić się przeciwko COVID-19 można nie tylko w stacjonarnych, ale też mobilnych punktach. Te na kółkach jeżdżą właśnie po całym województwie, odwiedzając kolejne powiaty, a w nich miasteczka i wioski. Oferują pacjentom jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson.

Już w zeszłym tygodniu szczepieniobus zaczął krążyć po powiecie biłgorajskim. Był m.in. w Turobinie, Goraju, Frampolu, a także w Tereszpolu, gminie, która jak dotąd spośród wszystkich w b. województwie zamojskim miała najniższy odsetek mieszkańców  zabezpieczonych przeciwko COVID-19. Po akcji w środę 20 lipca te statystyki poszły w górę.

– Z mobilnego punktu skorzystało 85 osób – mówi Adam Wolanin, koordynujący z ramienia gminy akcję. On sam również tego dnia szczepionkę przyjął, to samo zrobiła jego żona. Oboje dotąd zwlekali, bo wiosną przechorowali koronawirusa i jako ozdrowieńcy czuli się bezpiecznie. – Ale nadarzyła się okazja, więc postanowiłem skorzystać. Po przyjęciu szczepienia nie miałem żadnych dolegliwości, czuję się normalnie, bardzo dobrze – zapewnia urzędnik. Przypomina, że wciąż szczepienia prowadzi ośrodek zdrowia w Tereszpolu.

Czytaj także: Gdzie w najbliższym czasie dojedzie szczepieniobus?

Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe