Koronawirus: Są nowe dane o zakażeniach w Polsce

  • 26.07.2021, 10:33
  • red.
Koronawirus: Są nowe dane o zakażeniach w Polsce Fot. pixabay.com
Dzisiaj ministerstwo zdrowia informuje, że w Polsce odnotowano 74 kolejne nowe zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. W porównaniu z zeszłym poniedziałkiem to niewielki wzrost, wtedy było 67 przypadków. Ani dzisiaj, ani przed tygodniem nie odnotowano żadnego zgonu pacjenta z infekcją COVID-19.

Z danych przedstawionych przez resort zdrowia wynika, że nowe przypadki koronawirusa dotyczą mieszkańców województw: mazowieckiego (16), małopolskiego (8), śląskiego (7), wielkopolskiego (7), podlaskiego (5), dolnośląskiego (4), świętokrzyskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3), lubelskiego (2), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), lubuskiego (1), łódzkiego (1), opolskiego (1). 5 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Oba odnotowane w województwie lubelskim nowe zakażenia dotyczą mieszkańców powiatu chełmskiego.

W szpitalach w całej Polsce obecnie zajętych jest 305 z ponad 6 tys. przygotowanych tzw. łóżek covidowych. Pod respiratorami znajduje się 45 pacjentów.

W ciągu doby w skali kraju wykonano ponad 23,5 tys. testów na obecność SARS-COV-2.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe