Tyszowce: W końcu zbudują przedszkole i żłobek?

  • 26.07.2021, 07:15
  • ak
Tyszowce: W końcu zbudują przedszkole i żłobek? Mat. UMiG Tyszowce Tak po przebudowie miałoby wyglądać przedszkole w Tyszowcach.
Trzy razy starali się o dotację i nic z tego nie wyszło, ale samorządowcy z Tyszowiec się nie poddają znowu złożyli wniosek o wsparcie projektu „Budowa przedszkola ze żłobkiem w Tyszowcach”.

Tyszowiecki magistrat poinformował, że o dotację  stara się Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całą inwestycja miałaby kosztować ponad 4,9 mln zł. Gmina jest gotowa wyłożyć ok. 15 proc. czyli ponad 742 tys., a resztę chciałaby dostać od rządu.

"Mamy nadzieję, że może teraz uda się pozyskać bardzo potrzebne środki finansowe. Budowa ww. przedszkola jest bardzo konieczna oraz społecznie i gospodarczo uzasadniona" – napisano w komunikacie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wiesiek
wiesiek 08.08.2021, 14:05
Tyszowce to "miasto" starych ludzi. No chyba, że w Domu Opieki dla osób starszych zaczną się rozmnażać. Liceum zlikwidowane. Budynek gimnazjum pusty. No to faktycznie potrzebne jeszcze puste przedszkole i żłobek.

Pozostałe