Letni teatrzyk i policjant na scenie

  • 24.07.2021, 05:42
  • Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Letni teatrzyk i policjant na scenie Fot. KMP Zamość
Każda sposobność, aby dzieciom przypominać o zasadach bezpieczeństwa jest dobra. Wiedzą o tym policjanci z zamojskiej komendy. Tym razem o bezpieczeństwie mówili dzieciom i młodzieży podczas zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość małej formy plenerowej o nazwie „Letni Teatrzyk i Spółka …”.

Dzieci i młodzież uczestniczące w wydarzeniu obejrzały spektakl Teatru Objazdowego, były również gry i zabawy sportowo – rekreacyjne, animacje oraz konkursy – także o bezpieczeństwie.

Profilaktyk z zamojskiej komendy starszy aspirant Dariusz Kuropatnicki młodej publiczności opowiedział o zasadach bezpiecznych zachowań w domu, na wycieczkach oraz w czasie wakacyjnych wyjazdów i wypoczynku nad wodą. Wspomniał również o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Dzieci z zainteresowaniem słuchały także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Policjant przypomniał im, w jaki sposób bezpiecznie i zgodnie z obowiązującymi przepisami należy jeździć na rowerze lub hulajnodze, również elektrycznej. Zwrócił uwagę na odblaski wskazując ich bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa pieszego. Dzieci mieszkające na terenach wiejskich niejednokrotnie pomagają dorosłym w pracach polowych. Policjant poruszył, więc i to zagadnienie apelując o ostrożność i rozwagę, zwłaszcza w sytuacji wykorzystywania do prac maszyn rolniczych.

Dzieciaki z entuzjazmem podeszły do spotkania z policjantem, miały do niego wiele pytań również związanych z codzienna służbą w Policji. Starszy aspirant Dariusz Kuropatnicki zainteresowanym przybliżył zawód policjanta opowiadając o specyfice pracy w naszej formacji.

W cyklu „Letni Teatrzyk i Spółka …” odbyły się spotkania w Białowoli oraz w miejscowości Płoskie. Kolejne zaplanowano na sierpień

Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe