Święto Policji 2021: W tomaszowskiej komendzie wręczono awanse

  • 23.07.2021, 11:56
  • st. sierż. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski
Święto Policji 2021: W tomaszowskiej komendzie wręczono awanse Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Wczoraj (czwartek, 22 lipca) w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości wręczonych zostało 37 nominacji na wyższe stopnie służbowe oraz 6 medali związkowych dla wyróżnionych funkcjonariuszy. Nie zabrakło podziękowań dla policjantów i pracowników cywilnych za zaangażowanie i trud wkładany w codzienną służbę.

W tym roku obchodzimy 102. rocznicę powołania Policji Państwowej. Wczoraj z tej okazji świętowali tomaszowscy policjanci. Obchody swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele biura poselskiego posła Tomasza Zielińskiego, kapelan policji, przedstawiciele prokuratury, władz samorządowych miasta oraz powiatu.

Czytaj także: Święto Policji 2021 - lista awansowanych w Zamościu

Podczas uroczystości komendant powiatowy inspektor Artur Deryło wspólnie z I zastępcą nadkomisarzem Bogdanem Kulasem wręczyli policjantom nominacje na wyższe stopnie służbowe. Łącznie awansowanych zostało 37 policjantów. 2 funkcjonariuszy  otrzymało awans w korpusie oficerów młodszych, 16 w korpusie aspirantów, 16 w korpusie podoficerów i 9 w korpusie szeregowych.

Warto podkreślić, iż wśród awansowanych, za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przedterminowo mianowany został jeden policjant.

Czytaj także: Święto Policji 2021 - lista awansowanych w Biłgoraju

Komendant Deryło podczas uroczystości odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinspektora Artura Bieleckiego. Ponadto w okolicznościowym przemówieniu docenił zaangażowanie i trud wkładany w codzienną służbę podległych funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych tomaszowskiej komendy. Podkreślił również ważną rolę rodzin policjantów, które są nieodzownym wsparciem dla każdego z funkcjonariuszy. Komendant Powiatowy wspomniał również o istocie współpracy komendy z władzą samorządową, prokuraturą oraz działającymi na terenie powiatu służbami i instytucjami.

Czytaj także: Święto Policji 2021 - lista awansowanych w Hrubieszowie

Podczas wczorajszych obchodów, w związku z przypadającym w tym roku 30-leciem Związków Zawodowych Policji, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Tomaszowie Lubelskim w dowód uznania wyróżnił 6 funkcjonariuszy, którzy na tę okoliczność otrzymali medale związkowe.

Do życzeń dołączyli się przedstawiciele zaproszonych gości, którzy na ręce komendanta przekazali gratulacje i podziękowania dla wszystkich policjantów za służbę i pomoc niesioną mieszkańcom powiatu tomaszowskiego.

st. sierż. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe