Na sportowo. Ministerstwo sypnęło groszem

  • 23.07.2021, 11:00
  • ak
Na sportowo. Ministerstwo sypnęło groszem Fot. pixabay.com
Spore dotacje otrzymały samorządy z naszego regionu w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w czwartek (22 lipca) ogłosiło wyniki.

- W tym roku mamy rekordową sumę przeznaczoną na inwestycje w polski sport, to jest 567 mln zł, z czego 374 mln zł przeznaczone jest na program „Sportowa Polska”. Dziś możemy ogłosić wyniki głównego naboru na inwestycje lokalne - szkolne, w klubach sportowych i inwestycje lokalne, ogólnodostępne dla obywateli. Mamy rekordowy wynik - 260 inwestycji na kwotę 374 mln zł. Wciąż mamy wiele do zrobienia, by zaspokoić wszystkie potrzeby, ale 260 nowych inwestycji lokalnych to dobry wynik. Życzę wszystkim, którzy będą realizowane te i inwestycje, aby były one realizowane sprawnie – mówił wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński podczas konferencji prasowej w tej sprawie.

W województwie lubelskim dofinansowanych zostanie 15 zadań, są wśród nich także te zaplanowane w naszych powiatach. 

Miasto Biłgoraj ma dostać 3,2 mln zł na budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Gmina Sułów może liczyć na przeszło 472 tys. zł, które wykorzysta na przebudowę boiska przy szkole w Sułowie. Z kolei gmina Susiec dostanie ponad 2,3 mln zł na budowę sali gimnastycznej przy SP w Łosińcu. Tarnogród będzie mieć do wykorzystania ponad 380 tys. zł na budowa boiska wielofunkcyjnego przy podstawówce w Różańcu Drugim i kolejnego w Woli Różanieckiej. Samorząd Uchań ma otrzymać więcej, bo 860 tys. zł na budowę sali sportowej i zagospodarowanie terenu. Remontów doczekają się też boiska przy Zespole Szkół nr 2 w Szczebrzeszynie oraz Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu. O dotację w wysokości przeszło 378 tys. zł na ten cel wystarało się starostwo.

W ministerialnym programie założono, że wszystkie te sportowe obiekty muszą mieć charakter ogólnodostępny. Wnioskodawcy powinni zaś dołożyć wszelki starań, aby korzystanie z nich przez dzieci i młodzież mogło być nieodpłatne.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zgorszony
zgorszony 27.07.2021, 20:08
Niech ministerstwo sie przyjży jak ZUS w uja z ludzmi leci latami za pomocą sądów pracy. a potem niech rozdają podatki i reszte składek na 500+-300+ i reszte tego zozf=dawnictwa. Normalnie ZUS teraz przetrzymywuje wnioski sądowe i w uja walą ze mysleli ze to sgłoszenie do nich . Piepszona mafia co ciuła grosze na tych co pracowali, a dają kase tym dzieciorobom. To ja robiłem ile mogłem i teraz zwykłą qurfe co zachodziła z każdym mam finansowas bo puszczała sie na ośedlu? 500+ 300+ mieszkania + hahahah piepszona matematyka ze ci z 500+ na wasze emerytury zarobią i nie bedzie pot4rzeby ograniczania tak jak tych z WOP itd hahahah. A mi kto to wyrówna squrfysyny jak podatkami mnie okładaliście całe życie i mafia komunistyczna stłki obsadzała
Czege
Czege 27.07.2021, 20:13
I zeby to mafia komunistyczna była, nie wspomne ze TW Bolek był prezydentem po jakiej ZWZ sztacheciaż, Nie wspomne ze inny Solidarnościowiec wyjechał flotą ciężarówek z kanalaża na śląsku No i nie wspomne kto redakcje gazet przejmował po okrągłym stole. Taka to nasza wybiórcza Solidarność co jedni ukrywali sponsoring z USA a inni sie dorabiali po upadfky systemy za samą arogancje będąc pospolitymi robolami. Nowa elita lepszych panów hahah, Kontr rewolucja !!!

Pozostałe