Prośba, szybki przelew i strata. Uważajcie na oszustów

  • 23.07.2021, 09:54
  • Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Prośba, szybki przelew i strata. Uważajcie na oszustów
To już kolejny w ostatnich dniach taki przypadek. Znowu ktoś dał się nabrać na wysłaną przez komunikator prośbę o szybką pożyczkę.

40-latka z gminy Komarów-Osada poinformowała zamojską policję o włamaniu na jej konto społecznościowe. Wyjaśniła również, że nieznana osoba bez jej wiedzy i zgody rozesłała za pośrednictwem komunikatora wiadomości z prośbą o opłacenie przesyłki. Po pewnym czasie znajomi zaczęli dzwonić do niej z pytaniami, czy rzeczywiście potrzebuje pieniędzy. Wówczas na jaw wyszło oszustwo.

Czytaj także: Chciały pomóc, a straciły na szybkich przelewach BLIK

40-latka natychmiast powiadomiła znajomych o włamaniu na jej konto społecznościowe oraz fałszywych prośbach. Niestety dla finansów jej 44-letniej koleżanki było już za późno. Nieświadoma oszustwa 44-latka za pośrednictwem wygenerowanych dwóch kodów BLIK na wskazane w wiadomości konto przelała łącznie 2 tysiące złotych.   

Kolejny raz ostrzegamy przed działającymi w sieci oszustami. Przestępcy przełamują zabezpieczenia kont społecznościowych i podszywając się pod właścicieli wysyłają prośby o pilną pożyczkę lub opłacenie zamówienia. Pamiętajmy, aby prośby o pożyczkę weryfikować i przed dokonaniem transakcji upewnić się, czy jej nadawcą rzeczywiście jest nasz znajomy.

Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe