Koronawirus: Więcej zakażeń niż przed tygodniem

  • 22.07.2021, 11:00
  • red.
Koronawirus: Więcej zakażeń niż przed tygodniem Fot. pixabay.com
Dziś jest kolejny dzień, kiedy liczba nowych przypadków koronawirusa w Polsce w porównaniu z zeszłym tygodniem jest zdecydowanie wyższa. Ministerstwo zdrowia informuje o 126 zakażeniach oraz zgonach 9 pacjentów z infekcją COVID-19.

Już wczoraj informowaliśmy, że tydzień do tygodnia nowych zakażeń przybywa. W tę środę było ich 124, podczas gdy w zeszłą 86. Sytuacja powtarza się również dzisiaj. Mamy 126 nowych przypadków SARS-CoV-2, a w czwartek tydzień temu odnotowano ich 105.

Z danych ministerstwa zdrowia wynika, że koronawirus został potwierdzony testami u mieszkańców województw: małopolskiego (23), wielkopolskiego (16), mazowieckiego (15), lubelskiego (12), dolnośląskiego (9), śląskiego (9), pomorskiego (8), łódzkiego (5), podlaskiego (5), podkarpackiego (4), świętokrzyskiego (4), warmińsko-mazurskiego (3), zachodniopomorskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1), lubuskiego (0), opolskiego (0). 9 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, a z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami 6.

Wśród zmarłych nie ma mieszkańców województwa lubelskiego. Jeden spośród 12 nowych przypadków zakażeń dotyczy osoby z powiatu biłgorajskiego.

W ciągu doby w Polsce wykonano przeszło 37,4 tys. testów na obecność SARS-CoV-2.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Khorba
Khorba 22.07.2021, 14:09
Bullshite

Pozostałe