Gm. Skierbieszów: Znalazła kartę i poszła na zakupy. To przestępstwo

  • 22.07.2021, 05:38
  • ak
karta kredytowa Fot. pixabay.com Kobieta używając cudzej karty 10 razy zrobiła zakupy
21-latek kartę zgubił, 37-latka znalazła. On zgłosił sprawę policji, ona zdążyła zrobić zakupy na prawie 400 złotych. I groziła jej kara 10 lat więzienia.

21-latek z gminy Skierbieszów we wtorek (20 lipca) zgłosił miejscowej policji, że ktoś przywłaszczył sobie jego kartę kredytową i aż 10 razy wykorzystał ją robiąc zakupy na łączną kwotę blisko 400 złotych.

Policjanci z posterunku w Skierbieszowie błyskawicznie zaczęli działać. Ustalili, że młody człowiek zgubił kartę w jednym ze sklepów na terenie gminy. Szybko dowiedzieli się też, dzięki monitoringowi, kto ją znalazł. Tak dotarli do 37-letniej mieszkanki tej samej gminy.

Kobieta została zatrzymana tego samego dnia, gdy wpłynęło zgłoszenie i od razu przedstawiono jej zarzuty kradzieży z włamaniem. 37-latka przyznała się do winy. Jest gotowa dobrowolnie poddać się karze. O jej wymiarze zdecyduje sąd.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe