Średnie przedsiębiorstwo: Kurantowicz Masarnia z Ubojnią

  • 23.07.2021, 15:30
  • wd
Średnie przedsiębiorstwo: Kurantowicz Masarnia z Ubojnią
Kurantowicz Masarnia z Ubojnią to rodzinna firma Kurantowiczów, która działa w Hrubieszowie od 1994 roku. Jej właścicielem jest Adam Kurantowicz.

Założycielem firmy był ojciec Adama Kurantowicza – Stanisław Kurantowicz, którego z kolei zainspirowali ojciec i dziadek, którzy wędzili tradycyjne wędliny na szczególne okazje. W ten sposób z rodzinnych tradycji powstała firma, która już 27 lat oferuje na lokalnym rynku wędliny przyrządzane według sprawdzonych receptur..

– U nas wędzenie odbywa się z użyciem drewna bukowego lub olchowego. Wyroby produkowane są tradycyjnie, bez barwników i konserwantów. Do produkcji wędlin używamy naturalnych przypraw oraz surowca wieprzowego i wołowego dostarczanego od okolicznych rolników – mówi Adam Kurantowicz.

W ofercie masarni są m.in. wędzonki tradycyjne, schab i szynka sołtysa, salceson włoski maciek, kiełbasa domowa, chłopska, krucha hrubieszowska, kiełbasa biała, kiełbasy grube, kabanosy, kaszanka domowa, słonina prasowana, salcesony, boczki, schaby, pieczenie, wyroby podrobowe i garmażeryjne. Sprzedawane są stacjonarnie w sklepach w Krasnobrodzie, Zamościu, Łaszczowie, Hrubieszowie, Dołhobyczowie oraz w obwoźnych sklepach, które dojeżdżają do mniejszych miejscowości w rejonie hrubieszowskim, chełmskim , zamojskim i tomaszowskim. Za swoją specjalność właściciele masarni uważają szczególnie schab sołtysa.

– To szlachetny wyrób, delikatny w smaku, soczysty, lekko słodki, który idealnie nadaje się na kanapki i przekąski – zapewnia Adam Kurantowicz.

Swoim klientom Masarnia z Ubojnią oferuje też świeże mięso wołowe, wieprzowe i cielęcinę. To jedyna ubojnia w powiecie hrubieszowskim.

W firmie rodziny Kurantowiczów pracują 83 osoby, którym klienci zawdzięczają profesjonalną obsługę i przygotowanie mięsnych smakołyków. Kuratowicz Masarnia z Ubojnią w Hrubieszowie jest kolejnym kandydatem do tytułu Perły Biznesu 2020 w kategorii Średnie Przedsiębiorstwo.

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe