Inwestycja samorządowa: Termomodernizacja Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie

  • 21.07.2021, 14:06
  • wd
Inwestycja samorządowa: Termomodernizacja Miejskiego Ośrodka Kultury w…
Dzięki termomodernizacji budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie teraz jest nowocześnie, wygodnie i ekologicznie.

Budynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie zmienił się nie do poznania. Wszystko za sprawą termomodernizacji obiektu. Prace prowadzono zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Docieplone zostały fundamenty, ściany i stropodach oraz elewacja, wymieniono centralne ogrzewanie wraz z piecem CO oraz oświetlenie na energooszczędne. Te prace kosztowały 1 milion 340 tys. zł. Gmina Józefów pokryła tylko część kwoty – 221 tys. zł, a większość pieniędzy, pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego – dokładnie 652 tys. zł oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (fundusz COVID-19). Z funduszu COVID-19 na termomodernizację Ośrodka Kultury przeznaczono 467 tys. zł.

Podczas prac w obrębie budynku stwierdzono gniazdowanie chronionych gatunków ptaków. Po wykonaniu ekspertyzy pod kątem ich występowania w celu uniknięcia znaczącej straty przyrodniczej w budynku MOK zamontowano 12 budek m.in. dla wróbli, okonówki i kawek.

– Budynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie zyskał atrakcyjny wgląd, ale także został wyposażony w nowoczesne instalacje i rozwiązania, które przyczyniają się do oszczędnego i ekologicznego funkcjonowania obiektu. Te zmiany były nam potrzebne. Liczę, że teraz budynek będzie znacznie lepiej służył mieszkańcom naszej gminy – mówi burmistrz gminy Józefów Roman Dziura.

Inwestycja została zgłoszona do plebiscytu Perły Biznesu w kategorii Inwestycja Samorządowa Roku.

wd

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe