sobota, 20 kwietnia 2024 09:07

Piłka nożna: Tomasovia na obozie

W poprzednim tygodniu przygotowująca się do rundy jesiennej w III lidze Tomasovia Tomaszów Lubelski rozegrała dwa sparingi.
W sparingu z Tomasovią, w Hetmanie Zamość zagrał m.in. 41-letni Przemysław Gałka.

W środę, 14 lipca na boisku przy ul. Droga Męczenników Rotundy w Zamościu zespół prowadzony przez trenera Pawła Babiarza wygrał ze zdegradowanym do IV ligi Hetmanem 3:0 (2:0). Gole strzelili: Artur Lis z Huczwy Tyszowce (w 23 minucie), Piotr Chodziutko (w 41 minucie) i wychowanek AMSPN Hetman Zamość Rafał Kycko (w 59 minucie, z karnego).

Z kolei w sobotę, 17 lipca beniaminek III ligi zremisował w Świdniku z tamtejszą Avią 1:1 (0:1). Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Wojciech Białek (w 17 minucie, z karnego), a wyrównał Damian Szuta (w 47 minucie). Do Świdnika tomaszowski zespół udał się prosto z Frampola, gdzie od piątku, 16 lipca przebywa na obozie szkoleniowym. Na zgrupowanie pojechało 23 zawodników, w tym pięciu nowych – oprócz wspomnianego Lisa i Macieja Orzechowskiego, który wrócił z zespołu juniorów Górnika Zabrze, trenuje m.in. Daniel Chochliński.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.