Hrubieszów: Pierwsze mieszkania za 3 lata

  • 21.07.2021, 07:06
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Pierwsze mieszkania za 3 lata Fot. pixabay.com
Pierwszych mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej można spodziewać się w Hrubieszowie jesienią 2024 r. Będą to mieszkania z niskim czynszem, przeznaczone dla rodzin, które mają kłopoty z zaciągnięciem kredytu na zakup lub budowę własnego "M".

W ubiegłym tygodniu podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Hrubieszowa (12 lipca) radni podjęli jednogłośnie uchwałę o przystąpieniu miasta do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Spółka SIM "Lubelskie-Wschód" sp. z o.o. będzie miała siedzibę w Chełmie. Jej udziałowcy to Krajowy Zasób Nieruchomości i kilka gmin na pograniczu powiatów chełmskiego i hrubieszowskiego. Spółka zajmie się budową domów, ich eksploatacją oraz najmem.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe tworzone są ze wsparciem budownictwa na wynajem, z niskim czynszem. Te mieszkania przeznaczone będą dla osób z niższymi dochodami, które mają problem z zaciągnięciem kredytu na budowę lub kupno mieszkania. Program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych zakłada bezzwrotne wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Dotacja w wysokości 3 mln zł zostanie udzielona gminom, które zamierzają utworzyć nową SIM. Objęcie udziału w takiej spółce nastąpi po otrzymaniu rządowego wsparcia.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wolno coś
Wolno coś 22.07.2021, 19:57
Który z radnych tak rodzine spłodzi ze juz za 3 lata ? Jak kochanka władzy zaszła to socjalne odrazu na piłsudskiego dostała.
PiSuar
PiSuar 21.07.2021, 18:34
Kolejna patologia! Życie na koszt ludzi pracy! A do uczciwej roboty i kredyt hipoteczny spłacać jak się chce mieszkać w nowym budownictwie! A czy będzie PiS czy nie i tak nic z tego nie wyjdzie, jak zawsze...
Pisek
Pisek 21.07.2021, 09:28
Patola i tak woli placic 100 zlotych miesiecznie i .mieszkac w apartamentach miejskich.
Będą mieszkania
Będą mieszkania 21.07.2021, 07:29
Jak PIS jeszcze będzie u władzy.

Pozostałe