Spacerkiem po Tyszowcach z Robertem Horbaczewskim

  • 23.07.2021, 06:03
  • m
Spacerkiem po Tyszowcach z Robertem Horbaczewskim Pamiątkowe zdjęcie na koniec spotkania z dziennikarzem
Jak zachęcić dzieci do poznawania lokalnej historii? A no np. prowadząc ciekawą lekcję w plenerze.

Na zaproszenie Samorządowego Centrum Kultury przyjechał w ubiegłym tygodniu do Tyszowiec Robert Horbaczewski – wieloletni dziennikarz, a także były redaktor naczelny Kroniki Tygodnia, autor wielu książek o tym miasteczku. Wraz z ponad 20-osobową grupą dzieci spacerował ulicami Tyszowiec, prowadził wielce nietypową, ciekawą lekcję lokalnej historii.

 – Niczym detektywi szukaliśmy kadrów uwiecznionych na starych zdjęciach. A także próbowaliśmy je odtworzyć. Odczytywaliśmy z postumentów przydrożnych figurek napisy, które zaciera czas – opowiada Robert Horbaczewski.

Czy mali tyszowianie zostaną w przyszłości pasjonatami lokalnej historii, być może. Pewne jest, że teraz wiedzą o niej dużo więcej.

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe