Wójt Obszy z absolutorium

  • 21.07.2021, 15:16
  • lew
Wójt Obszy z absolutorium
Wójt gminy Obsza Andrzej Placek otrzymał wotum zaufania i absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Za przyjęciem uchwały opowiedzieli się wszyscy radni, którzy brali udział w sesji.

Ze sprawozdania finansowego wynika, że plan dochodów został wykonany w 98,52 proc., a wydatków – 94,08 proc. Na inwestycje samorząd przeznaczył prawie 6,6 mln zł. Najwięcej, bo ponad 4,2 mln zł kosztowało dokończenie budowy kanalizacji gminy (3-letnie zadanie było współfinansowane ze środków RPO Województwa Lubelskiego i RFIL). Gmina przebudowała również oczyszczalnię ścieków w Zamchu, na którą wydała ponad 1,1 mln zł.

Wójt Andrzej Placek przypomina, że w 2020 r. samorząd rozpoczął termomodernizację budynków użyteczności publicznej, współfinansowaną z funduszy unijnych. Prace w szkołach w Babicach, Obszy i Zamchu oraz urzędzie gminy są rozłożone na 3 lata. W ub. roku gmina wydała na ten cel ponad 300 tys. zł. Wśród wydatków inwestycyjnych są jeszcze zadania drogowe w Dorbozach i Babicach, realizowane wspólnie z powiatem biłgorajskim. Na ten cel gmina przeznaczyła prawie 660 tys. zł.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe