357 "tłustych kotów" PiS. Ludowcy pokazują listę nazwisk

  • 20.07.2021, 16:28
  • News4Media
357 "tłustych kotów" PiS. Ludowcy pokazują listę nazwisk News4Media
Prezesi i członkowie rad nadzorczych państwowych spółek. PSL przedstawiło długą listę osób, które lukratywne stanowiska zawdzięczają PiS.

Lista „tłustych kotów” – tak politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego nazwali przygotowane przez siebie zestawienie. Liczy ono 357 pozycji i są w nim wymienione osoby, członkowie PiS lub związane z tą partią, które zasiadają we władzach spółek Skarbu Państwa. „To, co dziś mówi uchwała PiS o zwalczaniu nepotyzmu, to mydlenie oczu. Pieniądze i spółki to ich prawdziwa nazwa. Bohatersko walczą z problemem, który stworzyli. Nie dadzą rady. Idziemy z pomocą i przekazujemy listę ‘tłustych kotów’ w spółkach Skarbu Państwa.” – ogłosił właśnie Miłosz Motyka, rzecznik prasowy PSL. 

Polityk ma na myśli niedawną uchwałę Prawa i Sprawiedliwości, na której mocy członkowie tej partii, a także ich rodziny, nie powinni zajmować najważniejszych posad w państwowych firmach. Dopuszczone są jednak wyjątki, a ma o nich decydować minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodatkowo w Sejmie jest już, zgłoszony przez KUKIZ’15, projekt ustawy regulujący kwestię zatrudniania partyjnych działaczy i ich bliskich w spółkach Skarbu Państwa.

Kto jest na liście

W wykazie nazwisk przygotowanym przez PSL, są osoby powszechnie znane jak i te, o których ogólnopolskie media raczej nie informują. Do pierwszej grupy można np. zaliczyć Patrycję Kotecką (żona Zbigniewa Ziobro), zasiadającą w zarządzie firmy Link4, Daniela Obajtka - prezesa PKN Orlen, Mikołaja Wilda - szefa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wśród mniej znanych znajdują się m.in.: Renata Stefaniuk (żona posła Dariusza Stefaniuka), z rady nadzorczej Enea Elektrownia Połaniec czy Emilia Hermaszewska (żona europosła Ryszarda Czarneckiego), która właśnie odeszła z rady nadzorczej Armatury Kraków.

[removed][removed]Ta lista na pewno nie jest kompletna, bo dostajemy sygnały, że wielu prominentnych polityków PiS, niebędących fachowcami, jest tam z politycznego nadania.” – zaznacza rzecznik PSL. Tymczasem rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych Karol Manys w ostatni piątek poinformował, że uchwała PiS już zaczyna działać i 13 osób związanych z politykami tej partii już odeszło z pracy w państwowych firmach. To np. wspomniana Emilia Hermaszewska czy Karol Tchórzewski (syn byłego ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego), który zasiadał w radzie nadzorczej spółki Exalo Drilling. Należy ona do PGNiG.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pis w natarciu i korycie
pis w natarciu i korycie 20.07.2021, 22:10
Tak wygląda Polski ład czyli dojna zmiana .Ciemny lud myślał że PSL i PO to cwaniacy od koryt a tu taki sam numer robią PiSowcy .Plus 500 to pikuś ,rodzinka na państwowych posadach to jest życie i kasa się ma zgadzać wielka dla ludzi prezesa . Tak wygląda skok na kasę Polska w ruinie .Amen .
Ojoj
Ojoj 21.07.2021, 06:50
To najbardziej boli PSL, że kasa płynie do ludzi z PiS, a nie do nich. Jak przez całe lata rządzili będąc płatmą panienką w różnycjh egzotycznych koalicjach, to było wszystko O.K. Wtedy aż zielono było w spółkach skarbu państwa. A tu proszę PiS przyszedł do władzy i odgonił od koryta, że nawet nie zdążyli go wylizać. Stąd ten cały kwik.
Fanatyk PISu
Fanatyk PISu 21.07.2021, 11:00
Przecież miało być lepiej? Szydło mówiła, ze do władzy nie idziemy po pieniądze to co się zmieniło?
Wiem co. Poziom hipokryzji i szczyt obsadzania stanowisk. Jedyne czego nie mogą obsadzić to sprzątaczek i merytorycznych stanowisk bo ludzie z PIS nie będą pracowali za pieniądze za które pracuje zwykły Polak i nie będą pracowali bo się do pracy nie nadają tym bardziej na merytorycznych stanowiskach. Takiej skali nepotyzmu i kumoterstwa biedna Polska jeszcze nie widziała!!!!!!

Pozostałe