Gm. Lubycza Królewska: Syryjczycy zostawili ślady. Tak ich znaleźli

  • 20.07.2021, 12:09
  • ak
nielegalni migranci Fot. NOSG Zatrzymani Syryjczycy zostali poddani testom na koronawirusa, a później przewiezieni do placówki SG
Pozostawione na ziemi odciski obuwia dały do myślenia pogranicznikom. Uznali, że ktoś mógł nielegalnie przekroczyć granicę między Ukrainą a Polską. Strażnicy graniczni z Lubyczy Królewskiej poszli po tych śladach i zatrzymali dwóch migrantów.

Działo się to w sobotę, 17 lipca. Kiedy mundurowi namierzyli cudzoziemców i ich wylegitymowali, okazało się, że obaj pochodzą z Syrii. Oczywiście nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP.

Obaj zostali przebadani na obecność SARS-COV-2, a poźniej przewiezieni do placówki SG.

– Zatrzymani migranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z terytorium Ukrainy do Polski. Zeznali, iż powodem ich wędrówki była chęć przedostania się do Niemiec – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Syryjczycy zostali ukarani mandatami, a gdy polskie służby wykonały wobec nich wszelkie czynności, przekazały mężczyzn na Ukrainę.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe