Zamość: Wszystko skończyło się dobrze, znaleźli zaginioną kobietę

  • 20.07.2021, 11:00
  • ak
Zamość: Wszystko skończyło się dobrze, znaleźli zaginioną kobietę Fot. KMP Zamość W poszukiwania kobiety zaangażowano ok. 100 policjantów, w akcję włączyli się też strażacy.
W komendzie zarządzono alarm, jak tylko spłynęło zgłoszenie o zaginięciu 51-latki z Zamościa. Kobiety szukało ok. 100 policjantów, ale też strażacy. Użyto tropiących psów i specjalistycznego sprzętu. To wszystko dało efekt. Zamościanka została odnaleziona, jest już bezpieczna.

Kobieta w poniedziałek rano wyszła z domu w Zamościu i poszła w kierunku Łabuńki. Zaniepokojony jej losem mąż zgłosił zaginięcie. Powiedział, że żona jest chora i potrzebuje pomocy. Wskazał, że 51-latka prawdopodobnie poszła wzdłuż rzeki w kierunku Pniówka.

– Natychmiast rozpoczęto intensywne działania poszukiwawcze. Dla funkcjonariuszy ogłoszono alarm. Policjanci szukali kobiety wzdłuż rzeki aż do miejscowości Pniówek, przeczesywali znajdujące się tam tereny trawiaste i nieużytki rolne, mundurowi szukali 51-latki także w okolicach zbiorników wodnych w Pniówku. Sprawdzali również miejsca na terenie Zamościa, gdzie mogła przebywać kobieta – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

W akcji wzięło udział ponad 100 policjantów oraz dwa psy służbowe, także strażacy zawodowi i z okolicznych OSP. Do poszukiwań użyto 3 policyjne drony oraz śmigłowiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Te działania przyniosły efekt i szczęśliwe zakończenie.

– Około godziny 18 zaginiona została odnaleziona przez funkcjonariuszy wydziału patrolowo-interwencyjnego, którzy przeczesywali trawiaste tereny w okolicach rzeki przy ulicy Nadrzecznej. Kobiecie opieki medycznej udzieliła przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia – podsumowuje Krukowska-Bubiło.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe