Zamość: Rachunek za ciepło

  • 20.07.2021, 07:18
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: Rachunek za ciepło Mieszkańcy dopłacą do ciepła średnio od kilku do ok. 200 zł. Nadpłaty będą na podobnym poziomie.
Analiza sezonu grzewczego w zamojskich spółdzielniach mieszkaniowych.

Sezon grzewczy trwał wyjątkowo długo, a średnia temperatura była niższa o 2 stopnie niż rok wcześniej. To spowodowało duży wzrost zużycia energii cieplnej, a co za tym idzie niekorzystnie wpływa na rozliczenie rzeczywistych kosztów centralnego ogrzewania. Więcej mieszkańców będzie miało niedopłaty.

Sezon grzewczy rozpoczął się 1 października ub. roku, a zakończył się dopiero 10 maja. Trwał 222 dni i miał średnią temperaturę +3,5 stopnia. Najcieplejszy był październik ze średnią temperaturą 11,15 stopnia, a najzimniejszy luty (-2,41) i styczeń (-0,97). Poprzedni sezon trwał wprawdzie dwa dni dłużej, ale średnia temperatura była o 2 stopnie wyższa.

Dwie podwyżki

Niektórym może się zrobić jeszcze cieplej.

– Lepiej mieć nadpłatę, niż niedopłatę, ale jak nieduża niedopłata, to jakoś to będzie – wzrusza ramionami mieszkanka bloku przy ul. Wiejskiej.

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. W. Łukasińskiego ma w swoich zasobach 99 budynków mieszkalnych, w których są 4 343 mieszkania. Podczas sezonu doszło tylko do dwóch awarii sieci ciepłowniczej. Jak wynika z analizy sezonu grzewczego 2020/2021, całkowite zużycie ciepła w budynkach mieszkalnych było wyższe średnio o ok. 12 proc. w porównaniu z poprzednim sezonem.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adam
Adam 20.07.2021, 18:45
Ciekawe ja za ogrzewanie mam naslaty na okolo400zl bo praktycznie wcale nie grzeje a jak toś non stop odkręca na full to płaci
Edward
Edward 20.07.2021, 18:56
Bo jesteś pasożytem co kradnie ciepło przez ściany od sąsiadów, ciepło zawsze ucieka z pomieszczenia cieplejszego do zimniejszego, Zakręcając u siebie grzejniki stałeś się złodziejem a na to jest paragraf.
Jaija
Jaija 21.07.2021, 00:33
Gdzie się leczysz?

Pozostałe