Werbkowice: Pani wójt bez absolutorium

  • 20.07.2021, 07:00
  • Mariusz Parol
Werbkowice: Pani wójt bez absolutorium
Rada Gminy Werbkowice nie uchwaliła absolutorium dla wójt Agnieszki Skubis-Rafalskiej. Co dalej? Wójt uważa, że ani głosowanie nad absolutorium, ani nad wotum zaufania nie przyniosło rozstrzygnięcia, i zamierza w tej sprawie zasięgnąć opinii prawników.

Sesja absolutoryjna Rady Gminy Werbkowice odbyła się 16 lipca. Uczestniczyło w niej 12 z 15 radnych. I to najwyraźniej zaważyło na wynikach głosowania nad udzieleniem wotum zaufania i absolutorium Agnieszce Skubis-Rafalskiej, wójtowi gminy Werbkowice. Burzliwe obrady trwały około 4 godziny. Wójt przedstawiła radym raport o stanie gminy. W dokumencie podsumowała ubiegłoroczną działalność, realizację zamierzeń, strategii i uchwał rady gminy.

Czytaj także: Janusz Rosłan bez absolutorium. I co teraz?

Uchwałę o udzieleniu wójtowi wotum zaufania rada gminy podejmuje bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady gminy. Niepodjęcie takiej uchwały jest równoznaczne z podjęciem uchwały o nieudzieleniu wójtowi wotum zaufania. Za udzieleniem wotum zaufania wójtowi gminy Werbkowice głosowało 5 radnych, również 5 było przeciwko, a 2 wstrzymało się od głosu.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edward
Edward 20.07.2021, 16:53
Parę tygodni po przegranym referendum, znów zielone i czerwone szczury wyłażą ze swych nor aby siać zamęt, skuteczna deratyzacja w postaci przyszłych wyborów zwalczy ten problem.
Diabeł
Diabeł 20.07.2021, 19:07
To przecież jej radni nie dali jej absolutorium ani wotum zaufania. A czemu tak się stało? Bo ciężko pracowała, żeby tak właśnie było! Arogancka, chamska i jeszcze kłamczucha!
Bezradny
Bezradny 20.07.2021, 22:12
Zgadzam sie, to jej radni powiedzieli dość. Zdradzili swoja ukochaną. Inni nie przyszli i efekt jest widoczny.
Werbkowiczanka
Werbkowiczanka 20.07.2021, 10:49
Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. To początek końca królowania Pani Wójt.
Wilk
Wilk 20.07.2021, 10:22
Wszystko ma swój koniec, nic nie trwa wiecznie.
AgaCoSięStało
AgaCoSięStało 20.07.2021, 10:21
ha,ha,ha
ona jest żałosna. Radnych też będzie zaskarżać? Biedne te sądy i urzędny, że muszą rozpatrywać takie bzdury. Ale jak piszczała na sesji;-) Aż przerywalo w internetach;-)
Na siłę
Na siłę 20.07.2021, 07:20
Śmietnisko w Werbkowicach ZSL zainstaluje.

Pozostałe