Zamość: Zalew jest, kąpieliska brak

  • 20.07.2021, 06:30
  • Anna Szewc
Zamość: Zalew jest, kąpieliska brak Fot. A. Szewc Zamościanie korzystają nad zalewem z uroków lata, ale robią to na własną odpowiedzialność. Bo ratownicy pojawią się na plaży dopiero, gdy inwestycja sie zakończy, a kąpielisko zostanie otwarte.
Jest woda, jest piach, są plażowicze i całkiem sporo kąpiących się. Ale to wciąż nie jest formalnie kąpielisko, choć miało ruszyć na początku wakacji. Dlaczego tak wygląda sytuacja nad zalewem w Zamościu? Bo wciąż trwa tam inwestycja.

Prace miały zakończyć się z ostatnim dniem czerwca. Nic z tego nie wyszło. Wykonawca przedstawił swoje racje, a miasto zgodziło na przesunięcie terminu zakończenia prac o miesiąc. W aneksie do umowy napisano, że całość ma być gotowa 31 lipca.  Samorząd poszedł na rękę wykonawcy i nie domagał się zapłaty za niedotrzymanie terminu. Dlaczego? – Powód jest taki, że biorąc pod uwagę tarczę covidową po prostu nie ma możliwości nakładania kar – mówi Stanisław Flis, dyrektor wydziału inwestycji miejskich i zamówień publicznych.

Mają się wyrobić

Urzędnik uważa, że dodatkowy miesiąc powinien wystarczyć, by zrobić wszystko, co powinno być zrobione. W zeszłym tygodniu trwało wykańczanie ścieżek rowerowych. Trzeba jeszcze uporządkować teren w pobliżu altany od strony ulicy Źródlanej, gdzie powstaną miejsca parkingowe.

– Pozostało też zamontowanie monitoringu i części oświetlenia, oddanie kontenerów na plaży, no i uporządkowanie całego terenu – wylicza Flis i wierzy, że się uda. – Patrząc na to, ile zostało do zrobienia, uważam, że wykonawca powinien już zdążyć – mówi.

Dodaje, że lustro wody i plaża są w dyspozycji OSiR-u, który dostał zgodę na użytkowanie. Okazuje się, że jednak niewiele z tego wynika.

Dlaczego? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe