Gdy dziecko nie chce żyć

  • 20.07.2021, 06:03
  • Leszek Wójtowicz
Gdy dziecko nie chce żyć
W zeszłym roku z życiem rozstało się w Polsce 116 nieletnich. Najmłodszy miał 8 lat!

Dziewczynka powiesiła się w swoim pokoju. Śledczy nie znaleźli dowodów na to, żeby ktokolwiek ją do tego namawiał albo udzielił pomocy. 13-latka z powiatu biłgorajskiego jest jednym ze 116 dzieci, które w ub. roku skutecznie targnęły się na swoje życie. Dlaczego tak się dzieje?

Do tragedii w jednej z miejscowości w powiecie biłgorajskim doszło w połowie grudnia ub. roku. 13-latka poszła do swojego pokoju i tam odebrała sobie życie. Gdy odnaleźli ją domownicy, na pomoc było już za późno. Reanimacja się nie powiodła.

Zostawiła list

Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju nadzorowała prowadzone przez policję śledztwo. Przesłuchano najbliższych 13-latki, kolegów i koleżanki, a także nauczycieli, zasięgnięto opinii psychologicznej, a biegły z zakresu analizy danych teleinformatycznych pochylił się m.in. nad zawartością utrwalonych na nośnikach treści (do badań zabezpieczono należący do zmarłej telefon komórkowy oraz komputery, z których korzystała przed śmiercią).

Więcej o samobójstwach dzieci w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe