Zosin: Chciał dać łapówkę, pogranicznik nie wziął

  • 19.07.2021, 13:06
  • ak
Zosin: Chciał dać łapówkę, pogranicznik nie wziął Fot. NOSG
Ukrainiec był przekonany, że za 200 złotych funkcjonariusz straży granicznej "przymknie oko" i nie da mu mandatu. Ale się przeliczył. Teraz odpowie za próbę skorumpowania mundurowego. Grozi za to nawet do 8 lat więzienia.

Działo się to w zeszłym tygodniu na przejściu granicznym w Zosinie. Pogranicznik zorientował się, że obywatel Ukrainy podróżuje samochodem bez obowiązkowego ubezpieczenia OC. Zamierzał mu za to wystawić mandat, a wtedy cudzoziemiec sięgnął do portfela i zaproponował funkcjonariuszowi 200 złotych w zamian za odstąpienie od czynności.

Pieniądze nie skusiły mundurowego. Zatrzymał podróżnego, a o próbie wręczenia łapówki powiadomił swoich przełożonych. 

– Mężczyzna został zatrzymany przez Straż Graniczną i usłyszał już zarzuty z art. 229 § 1 i 3 kodeksu karnego, do których się przyznał. Obywatel Ukrainy poniesie również konsekwencje związane z brakiem aktualnego OC pojazdu: kara finansowa w wysokości 5600 zł i zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – podsumowuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdziwiony
Zdziwiony 26.07.2021, 18:24
Medal mu za Odre i Nyse hahah na tym polega weryfikacja zeby brali takich co nie biorą. Zdziwieni mogą byc Ci co kiedys brali.
Eryk
Eryk 19.07.2021, 13:38
Nie wziął bo nie może przyjmować. Co nie? Robienie z goscia bohatera, ze nie wzial 200 zlotych a co jakis czas afera na duze pieniadze na granicy.

Pozostałe