Zamość: Będzie z tego chleb. Skazani idą do pracy

  • 14.07.2021, 13:51
  • ak
praca dla więźnia Fot. kpt. Jarosław Małecki/ZK Zamość Umowa między ZK a Piekarnią Grela została podpisana 12 lipca
Kolejna lokalna firma podpisała umowę o współpracy z Zakładem Karnym w Zamościu. Więźniowie będą pracować w Piekarni Grela.

Umowa została podpisana w poniedziałek, 12 lipca przez dyrektora ZK w Zamościu ppłk Jacka Zwierzchowskiego i Sebastiana Grelę, prezesa spółki Piekarnia Grela w Zamościu.

To już kolejna w ostatnim czasie firma, która na skorzystanie z pracy więźniów zdecydowała się skorzystać. Niedawno taką samą współpracę z ZK nawiązały Zakłady Mięsne.

– Zakład Karnym w Zamościu w ramach Ministerialnego Programu Pracy dla więźniów realizuje szereg inicjatyw, mających na celu pozyskanie potencjalnych kontrahentów do udziału w programie, a tym samym zwiększenie liczby pracujących osadzonych. Umowa przewiduje odpłatne zatrudnienie skazanych poza terenem zakładu karnego w systemie bez konwojenta – informuje kpt. Jarosław Małecki, rzecznik prasowy zamojskiego więzienia.

Dodaje, że praca osób pozbawionych wolności jest jednym z "najważniejszych elementów ich społecznej readaptacji". Skazani mają bowiem okazje podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, a przez to także zwiększają swoje szanse na zdobycie zatrudnienia po opuszczeniu murów więzienia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Szydera
Szydera 14.07.2021, 15:53
No to pojedzone chlebka

Pozostałe