Dobroczyńca Roku: Fundacja Falków

  • 15.07.2021, 08:12
  • red.
Dobroczyńca Roku: Fundacja Falków
Fundacja Falków działa od września 2019 r. – Jestem przekonany, że to początek dobrego dzieła, w którym będą uczestniczyć wszyscy ci, dla których ważna jest przyszłość dzieci – mówi Henryk Malec, jej założyciel.

Dr hab. Henryk Malec pochodzi z Falkowa (stąd nazwa fundacji). Od dłuższego czasu wspiera różne lokalne aktywności na terenie gminy Rachanie. Zwłaszcza te dotyczące dzieci i młodzieży.

– Istotne jest, abyśmy w małych środowiskach zauważali i pielęgnowali młode talenty, dawali poczucie zdolnym uczniom, że warto ponosić trud pracy nad swoim rozwojem, zachęcali do aktywności artystycznej i sportowej – tłumaczy dr Malec. Wychodząc z tego założenia, zdecydował, że założy fundację, która będzie wspierać młode talenty. Przy zaangażowaniu jego rodziny, znajomych i władz gminy Rachanie fundacja powstała.

Celem statutowym Fundacji Falków jest prowadzenie działalności edukacyjnej i kulturalnej, zwłaszcza w zakresie wspierania i pomocy w przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych na rzecz dzieci i młodzieży poprzez fundowanie stypendiów i nagród dla zdolnych i aktywnych uczniów, wspieranie dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej oraz udział w finansowaniu akcji promujących fizyczny rozwój dzieci i młodzieży.

Środki na realizację swoich zadań Fundacja pozyskuje na razie wyłącznie z darowizn (dopiero po 2 latach działalności dostanie status organizacji pożytku publicznego i będzie mogła też zabiegać o 1 proc. z podatku od osób fizycznych). Fundacja Falków dotychczas raz dofinansowała letnie półkolonie. Z kolei stypendia przyznała już trzykrotnie. W pierwszym roku wręczała je po każdym semestrze, teraz będą przyznawane po zakończeniu roku szkolnego. W tym roku stypendia w wysokości 300 zł otrzymało 15 osób – po 5 uczniów z każdej szkoły w gminie.

Do plebiscytu Perły Biznesu Fundacja Falków została nominowana w kategorii Dobroczyńca Roku.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe