Inwestycja samorządowa: Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Wieprz

  • 14.07.2021, 09:00
  • red.
Inwestycja samorządowa: Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Wieprz
Mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Szczebrzeszyn mogą korzystać z nowego miejsca rekreacji zrealizowanego w ramach projektu pn. „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Wieprz wraz z organizacją dwóch punktów obserwacji przyrodniczej w miejscowości Szczebrzeszyn”.

Inwestycja była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wyniosła: 1 692 961,47 zł.

Środki na dofinansowanie inwestycji w kwocie: 669 684,60 zł pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach zadania został wybudowany ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż meandrującej rzeki Wieprz w miejscowości Szczebrzeszyn, który został podzielony na 2 odcinki:

– pierwszy odcinek od ulicy Zwierzynieckiej, łączący się ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo do kładki na rzece Wieprz, o długości 800 m z kostki brukowej. Na tym odcinku zostały postawione 2 drewniane wiaty do obserwacji przyrodniczej,

– drugi odcinek łączący kładkę na rzece Wieprz z drogą krajową Nr 74 o długości 163 m.

Dodatkowo został uporządkowany teren zielony, zamontowano monitoring wizyjny z 2 kamer zasilanych modułem fotowoltaicznym wraz ze słupem oświetleniowym. W obrębie punktu obserwacji przyrodniczej udostępniono hot-spot, który umożliwia bezprzewodowe połączenie z internetem.

Realizacja projektu wzbogaciła ofertę szlaków turystycznych, ścieżek spacerowych, uporządkowała komunikację i zaopatrzyła w przygotowane, ogólnodostępne miejsce obserwacji przyrodniczej. Dodatkowo stworzone miejsce zapewni właściwą obsługę mieszkańców i turystów przyjeżdzających na Festiwal Stolica Języka Polskiego, który odbywa się co roku od 7 lat i ściąga do Szczebrzeszyna miłośników literatury, kultury i sztuki.

Ścieżka została zgłoszona do plebiscytu Perły Biznesu w kat. Inwestycja Samorządowa.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Driverbicycle
Driverbicycle 14.07.2021, 14:02
A kiedy ścieżka rowerowa z Zamościa do Krasnobrodu?
lol
lol 14.07.2021, 13:09
Ale to już zrobili rok temu..dosłownie..

Pozostałe