Pow. hrubieszowski: Jest poparcie dla referendum

  • 13.07.2021, 15:45
  • Mariusz Parol
Pow. hrubieszowski: Jest poparcie dla referendum
Prawie 6,5 tys. osób poparło inicjatywę przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania rady tego powiatu hrubieszowskiego.

Inicjatorzy referendum w sprawie odwołania Rady Powiatu Hrubieszowskiego zebrali o ponad 1,3 tys. podpisów więcej, niż potrzebowali pod wnioskiem o przeprowadzenie plebiscytu. Komisarz wyborczy w Zamościu ma miesiąc na weryfikację głosów i wydanie postanowienia o przeprowadzeniu referendum lub odmowie jego wszczęcia.

Na początku maja do delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu wpłynęło zawiadomienie o zamiarze organizacji referendum w sprawie odwołania Rady Powiatu Hrubieszowskiego. Inicjatorzy uważają, że obecne władze tego powiatu działają na szkodę lokalnej społeczności. "Działania radnych są wyrazem braku szacunku dla wyborców, nieznajomości przepisów dotyczących funkcjonowania samorządu powiatowego. Poczynania radnych mają wpływ na negatywne postrzeganie naszego powiatu w regionie i całym kraju" – czytamy w zawiadomieniu o zamiarze przeprowadzenia referendum i odwołania rady powiatu przed upływem kadencji.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oglądałem
Oglądałem 18.07.2021, 11:30
Ostatnie dwie sesje rady powiatu błazenada hipokryzja obie zamknięte przed wyczerpaniem porządku obrad, To stan agonalny i wszyscy wytykają sobie brak kultury. Ożóg krzyczy,że nie ma z kim rozmawiać pod adresem starosty,Kuropatwa zastrasza zamknięciem obrad bo to cyrk,Ożóg nie krzycz na mnie Kuropatwa siadaj i zamknięcie cyrku. Żenada, błazenada, chaos, tylko mordobicia brakowało.
Jaja jak berety
Jaja jak berety 21.07.2021, 08:26
Ktoś pomyślał by że jakiś tam poważny radny zasiada.
 Co to  za  rada
Co to za rada 17.07.2021, 19:35
Odwołać to bo jakieś dziwne rzeczy sie dzieja jak szef Rady Powiatu wybija szyby przy jakieś libacji w zabytkowym budynku uciekając przed policją. Co to za rada?
Peeselewiosko
Peeselewiosko 16.07.2021, 08:00
Na jaką szkodę dla lokalnej społeczności zacofanie ostatni powiat w UE,za karę pokerzysta na miesiąc zesłany, a my tu całe życie ZSLowsko- komunistyczne układy nam ciemnotę zapewniły. Pamiętamy dziękczynno-poddańczy Dom Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.
Burmistrz
Burmistrz 16.07.2021, 09:50
Budując basen winduje niestety powiat z ostatniego miejsca w Europie.
Pisowisko
Pisowisko 15.07.2021, 17:59
Na jaką pytam szkodę dla lokalnej społeczności? Bo za budowę dróg biorą się i audyt w szpitalu przeprowadził powiat? Komuś to się nie spodobało i nakręcili referendum, polityczna nagonka i to ma być teraz troska o słuszny interes publiczny? Utracił PiS stołki, to najazd robią na stołki :-) i co wy po referendum na ściernisku budować będziecie San Francisco czy PiSowisko?? Narazie jedno pośmiewisko z tymi najazdami na stołki.
nie mogę
nie mogę 16.07.2021, 08:24
za budowę dróg się biorą
hahahahha
dobre
nie wytrzymie
taaaa
taaaa 16.07.2021, 08:46
no tak do końca kadencji
to branie się im zejdzie
A kto
A kto 16.07.2021, 05:59
Jest tak przywiązany do tych stołków ZSL tęczowa koniczyna,dożywotnie złodziejstwo, śmietniska, kopalnie, fałszowanie dokumentacji, kumoterstwo, nepotyzm.Mowa nienawiści w starych SBeckich układach, przypomnieć nazwiska?
lest
lest 15.07.2021, 11:00
Czyli Idziemy Po Was !?
Jacek
Jacek 14.07.2021, 06:42
Pis rządził to teraz na kogo, dalej na Pis, śmieszne
Kiedy
Kiedy 14.07.2021, 06:33
Głosowanie dość tego q........a.
Popieram
Popieram 14.07.2021, 06:14
W całości.
miesięczny