Tomaszów Lubelski: 20 lat z i przeciwko cukrzycy

  • 15.07.2021, 07:09
  • wd
Tomaszów Lubelski: 20 lat z i przeciwko cukrzycy Wojciech Żukowski uhonorował koło powiatowe PSD w Tomaszowie Medalem "Za Zasługi dla Tomaszowa Lubelskiego".
Cukrzyca to choroba, której nie da się zupełnie wyleczyć. Można z nią jednak żyć. Wiedzą o tym diabetycy z tomaszowskiego koła powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Niektórzy z nich wspierają chorych na cukrzycę już od 20 lat .

Koło powiatowe PSD w Tomaszowie działa od stycznia 2002 roku. Dziś zrzesza 142 członków (z samego Tomaszowa 35 osób, pozostali są m.in. z Hrubieszowa, Biłgoraja), ale jest otwarte dla nowych. Od 2019 roku prezesem jest Karol Kosiacki, który razem z Mirosławą Piękną i Andrzejem Homziakiem był inicjatorem powstania Koła. Jego misją jest m.in. promocja zdrowego stylu życia, edukacja diabetologiczna, działalność charytatywna oraz wspieranie ludzi chorych na cukrzycę.

Co miesiąc członkowie Koła spotykają się w Poradni Psychologicznej w Tomaszowie Lub. przy ul. Siwa Dolina i dyskutują. Te spotkania to dla nich swoista psychoterapia. Bo jak mówi prezes Kosiacki, diagnoza sprawia, że każdemu „wali się” świat.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe