Gm. Tarnogród: Witosowy Dzień Pola w Różańcu

  • 16.07.2021, 06:03
  • par
Gm. Tarnogród: Witosowy Dzień Pola w Różańcu Na stoiskach dominowały wypieki i wyroby z owocami z ekologicznych upraw.
W niedzielę 11 lipca w Różańcu Pierwszym zorganizowano wydarzenie pn. "Witosowy Dzień Pola". Były prelekcje, wykłady, prezentacje i pokaz nowoczesnego sprzętu i maszyn.

Witosowy Dzień Pola był promocją rolnictwa, żywności ekologicznej wysokiej jakości oraz okazją do spotkania producentów rolnych z Lubelszczyzny. Impreza jest inicjatywą m.in. Zespołu Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu. Z wykładami wystąpili ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz, który mówił o potrzebie dbałości o ziemię i o poszanowaniu żywności. Dr Gabriel Janowski opowiadał o polskiej marce jako rozpoznawalnym na całym świecie wzorcu najwyższej jakości. Były także prelekcje o nowoczesnych technologiach produkcji i zbiorze malin, a także o nowych możliwościach sprzedaży produktów rolniczych i o niewykorzystanym potencjale roślinnym konopi przemysłowych oraz o zielarstwie jako szansie na rozwój polskiego rolnictwa. Rozmawiano również o przyszłości rolnictwa ekologicznego.

Imprezie towarzyszył festiwal drobiu przygotowany przez Lubelską Izbę Rolniczą oraz wystawa innowacyjnych maszyn i środków do produkcji rolniczej.

Podczas imprezy nagrodzono laureatów regionalnego etapu ogólnopolskiego konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne" zorganizowanego przez placówki terenowe KRUS z Biłgoraja, Zamościa i Hrubieszowa, zamojski oddział Państwowej Inspekcji Pracy oraz oddział zamojski Lubelskiej Izby Rolniczej.

Pierwszą nagrodę odebrali: Elżbieta i Piotr Jarczakowie ze Smoligowa (gm. Mircze), drugą – Anna i Adam Skopowie z Nabroża (gm. Łaszczów), a trzecią – Anna i Leszek Gałkowie z Obszy. Wyróżnienia przyznano Dorocie i Tadeuszowi Schabom z Wolicy Śniatyckiej (gm. Komarów) oraz Sylwii i Maciejowi Potockim z Kryłowa-Kolonii (gm. Mircze). Nagrody ufundowali: Oddział Regionalny KRUS w Lublinie, Lubelska Izba Rolnicza oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie.

Zainteresowanie Witosowym Dniem Pola było bardzo duże. Wszystko wskazuje, że będzie to kolejna cykliczna impreza rolnicza w naszym regionie.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe