Hrubieszów: Jedyne miasto w regionie

  • 13.07.2021, 09:30
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Jedyne miasto w regionie Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej (pierwszy z lewej): W Hrubieszowie powstał kompleksowy plan rozwoju, który pomogą zrealizować fundusze z programu „Rozwój lokalny'.
Hrubieszów otrzyma 16 mln zł dofinansowania na realizację przedsięwzięć z projektu „Rozwój Lokalny Hrubieszowa - od partycypacji do realizacji”. To jedyne miasto w naszym regionie, któremu przyznano dofinansowanie w ramach programu wsparcia dla miast małych i średniej wielkości.

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało o rozstrzygnięciu konkursu w ramach programu „Rozwój Lokalny”.  Wsparcie finansowe z tego programu przyznano 29 miastom w Polsce. Jednym z nich jest Hrubieszów. Władze tego miasta otrzymają ponad 3,5 mln euro (blisko 16 mln zł) na realizację projektu: „Rozwój Lokalny Hrubieszowa - od partycypacji do realizacji”. Dofinansowanie pochodzi z funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021. To forma bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię kilkunastu państwom Europy Środkowej i Południowej oraz krajom bałtyckim. Hrubieszów jest jednym z 213 miast, które ubiegały się o dofinansowanie z tego programu.

- W Hrubieszowie powstał kompleksowy plan rozwoju, który pomogą zrealizować fundusze z programu „Rozwój lokalny". Miasto zainwestuje w szereg inwestycji z sektora środowiskowego, gospodarczego oraz w projekty z obszaru społecznego i instytucjonalnego –  stwierdził podczas konferencji w Hrubieszowie Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
COSA LHR
COSA LHR 22.07.2021, 21:04
Miasto upadłe w każdej dziedzinie życia gospodarczego i politycznego .Mafia to dobre określenie wszyscy to wielka rodzina i nikomu nic nie grozi z wielkiej rodziny rządzących w mieście od lat .Palermo nad Huczwą i tak rządzić ile się da .
Przerażony stanem  prawno- administracyjnym Powiatu
Przerażony stanem prawno- administracyjnym Powiatu 16.07.2021, 19:08
Faktycznie jedyne w którym szef rady powiatu wybija szyby w zabytkowym budynku a sąd stwierdza ze szyby nie zabytkowe i umarza sprawe. to sie robi mała Sycylja gdzie kilka rodzin rządzi wyroki otrzymują jakie chcą i jeszcze ta grupka pod sądami o womne sądy i reszte tego co postulują. Pewnie juz wolne prawo do antykoncepcji dopisali .
RW
RW 14.07.2021, 10:50
Może w końcu zrobią porządek z tą fontanną bo ciągle zamknięta.
dziadostwo  coraz  bogatrzych
dziadostwo coraz bogatrzych 22.07.2021, 20:02
Piepszy!!!! fontanne co mi z fontanna wyjeżdzasz jak praworządności nie ma a mafia sobie działa . Obsługa tej niedziałającej fontanny tez penie niezłą kase bierze za to ze bnie działa.
miasto z klimatem
miasto z klimatem 13.07.2021, 22:50
Komendant KPMP pewnie jeszcze po Uniwersytecie Marksistowsko Lenimowskim zwe nie wspomne o tych ze straży miejskiej oni obligatoryjnie półkowników podostawali lata temu
Zadziwiające miasto dla przyjeznych co ze wsi sie obsadzili na stanowiskach…
Zadziwiające miasto dla przyjeznych co ze wsi sie obsadzili na stanowiskach kierowniczych dzięki ???? tym co syf z powiatu i miasdta robią 13.07.2021, 22:40
Qurfa jak patrze na to miasto to dziś w Carrefor octu na pólkach zabrakło a za komuny nawet w sex shopach oblegał półki. Piepszone postPRL dziady sobie z tego miasta zrobiły własną komune gdzie budynek zabytkowy a szyby nie hahahah Paranoja ebana a nie miasto na poziomie Europy, Czujecie sie Europejczykami stare komuszki bo stac was na wyjazdy i sponsoring ale paliętajcie ze ze wsi sie wyrwaliście i tacy zostaniecie. To wasze kredo życiowe
Piepszona mafia polityczno urzednica mówiąca ze sie im polepszy hahahah…
Piepszona mafia polityczno urzednica mówiąca ze sie im polepszy hahahah 13.07.2021, 22:45
Komu *** teraz trzeba lizac zeby urzednicze stanowisko dostać chociaż ebanego referenta bo wykrztałcenie nie ma nic do tego? Sasimowi ? Zawiślakowi ? bo PUP wysyła kogos po UMCS na kopanie rowów chociaż połowa tego urzędu nie ma takiego wykrztałcenia ?
z urodzenia  urzednicy  a mąż   z  zawodu kierownik  hahahah
z urodzenia urzednicy a mąż z zawodu kierownik hahahah 13.07.2021, 22:31
no faktycznie jedyne w regionie w NesWeek w 2002/2003 pisali ze najbardziej wyludniające sie za*** europy. Sielanke sobie tu stworzyli tylko postkomub=nistyczni synaklowie PZPR-owców którzy byli i są u władz czy takich czy innych z urzędu na urząd specjaliści ze Srarostwa na kierownika cukrowni, z synalka oficera WKU prydupnego urzedasa przez KRUS po starostwo hahah mistrzowie urzedowania którzy szkolą swoje dzieci w tym i to trwa od PPR
Brawo
Brawo 13.07.2021, 10:13
Pani Burmistrz i Sasin, a czym pochwali się starostwo dalszym okradaniem pracowników szpitala, podwyżkę zagwarantowaną przez rząd wpisuje w minimalne wynagrodzenie,tj obecnie 2193 brutto +600 podwyżki= 2800. Od 2021r styczeń pracownicy mieli mieć zagwarantowane 2800 brutto, ale starostę i byłego dyr Gałeckiego to nie obchodziło. W Zamościu pracownicy szpitala mają 2800 +podwyżka 600 + stażowe, a Hrubieszów dalej komuna Białoruska pod okiem zielonych ludzików.
Czy
Czy 13.07.2021, 10:23
Ktoś widział w szpitalu jakiekolwiek związki zawodowe broniące praw pracowników, bo POlitycznych nie brakuje.
RW
RW 13.07.2021, 11:07
W szpitalu jest tylko jeden związek ZSL.

Pozostałe