Stary numer oszustów. Mieszkaniec Tomaszowa dał się nabrać

  • 12.07.2021, 14:29
  • ak
Stary numer oszustów. Mieszkaniec Tomaszowa dał się nabrać Fot. pixabay.com
Ponad 5 tys. zł, łącznie z zaciągniętą na jego konto pożyczką stracił 52-latek z Tomaszowa Lubelskiego. Został oszukany jak wiele innych osób, gdy chciał coś sprzedać w internecie.

Mężczyzna zgłosił się do komendy w sobotę (10 lipca). Opowiedział, że na jednym z portali wystawił na sprzedaż lampkę nocną. Potencjalny kupiec odezwał się do niego bardzo szybko. W przesłanej wiadomości znalazła się prośba o podanie adresu mailowego, a później zalogowanie do konta w banku. Na swoją skrzynkę tomaszowianin dostał wiadomość z linkiem, poprzez który miał potwierdzić sprzedaż. 

– W dalszej kolejności mężczyzna w otrzymanym formularzu miał podać dane z karty bankomatowej, aktualny stan konta oraz login i hasło do bankowości internetowej – relacjonuje Małgorzata Pawłowska, rzeczniczka tomaszowskiej policji.

Mężczyzna postępował zgodnie z instrukcją do momentu, gdy zorientował się, że konta zniknęły oszczędności, a także że zaciągnięto na jego dane prawie 2,5 tys. zł pożyczki. Łącznie mężczyzna stracił 5 tysięcy złotych.

Policja ostrzega: Zachowajmy czujność podczas korespondowania z nieznajomymi oraz podczas korzystania z bankowości internetowej. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy nikomu danych służących do logowania oraz danych z kart bankomatowych. Udostępniając osobom trzecim takie dane możemy paść ofiarą oszustwa.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe