Podziel się krwią. Dwie akcje w tym tygodniu

  • 12.07.2021, 08:41
  • ak
Podziel się krwią. Dwie akcje w tym tygodniu Fot. pixabay.com
Najpierw w Biłgoraju, a później w Łukowej – w tym tygodniu odbędą się dwie akcje poboru krwi.

Specjalny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie przemierza województwo. W tym tygodniu dotrze m.in. do powiatu biłgorajskiego. W czwartek, 15 lipca zaparkuje przy Starostwie Powiatowym na ul. Kościuszki 9. Krew będzie tam można oddawać od godz. 8.30 do 12 (wtedy zakończy się rejestracja).

Z kolei w niedzielę, 18 lipca podobna akcja zorganizowana zostanie na placu przy remizie w Łukowej. Rejestracja dawców jest planowana w godz. 9-13.

Przypomnijmy, że krew może oddać każda zdrowa, pełnoletnia osoba (do 65 roku życia). Przed donacją należy zjeść lekki posiłek.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe