W Tomaszowie Lubelskim dziś szczepią Johnsonem

  • 11.07.2021, 06:24
  • ak
W Tomaszowie Lubelskim dziś szczepią Johnsonem Fot. pixabay.com
Można będzie nie tylko jedną dawką zabezpieczyć się przeciwko COVID-19, ale przy okazji dostać też wejściówkę do kina albo na basen. Tak władze Tomaszowa Lubelskiego chcą skłonić mieszkańców miasta do szczepień.

Mobilny punk szczepień przeciwko COVID-19 dotrze do Tomaszowa Lubelskiego dzisiaj po południu. Zaparkuje przy Ośrodku Sportu i rekreacji, gdzie odbywać się mają imprezy w związku z trwającymi Dniami Tomaszowa Lubelskiego. Pacjenci będą przyjmowani od godz. 15. Zaplanowano szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Nie trzeba się wcześniej zapisywać ani rejestrować. Wystarczy przyjść i się zaszczepić. 

Dodatkową zachętą ma być fakty, że wszyscy tomaszowianie, którzy dzisiaj skorzystają ze szczepień otrzymają darmowe wejściówki do kina albo na basen.

Za tydzień mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 dotrze też do Telatyna.

Jak dotąd w naszym regionie Tomaszów Lubelski jest miastem, w którym w pełni zaszczepionych jest największy odsetek mieszkańców - 40,3 proc. (7576 osób). Na drugim miejscu jest Hrubieszów - 39,7 proc (6839 osób), a na trzecim Zamość - 38,6 proc. (24 211 osób). Najgorzej pod tym względem jest w gminie Tereszpol, gdzie w pełni zabezpieczonych przeciw COVID-19 jest zaledwie 18,8 proc. (729 osób), a także gminie Goraj - 21,7 proc (877 osób) oraz w gminie Biłgoraj - 22,2 proc (2968 osób).

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zgred
zgred 13.07.2021, 18:57
Jeśli o Tomaszów Lubelski chodzi to właściwie nie ma po co namawiać do szczepień, kto chciał ten się zaszczepił. Przemysłu żadnego, duży pracodawca jeden. Największym problemem i zmartwieniem miejscowych w związku z ewentualnym lockdownem jest zdobycie zapasu papieru toaletowego. No żyć nie umierać.

Pozostałe