Piłka nożna: Święto w deszczu

  • 08.07.2021, 08:28
  • MaSzt
Piłka nożna: Święto w deszczu Najskuteczniejszy piłkarz turnieju Przemysław Gałka w towarzystwie wójta gminy Tereszpol Jacka Pawluka, żony śp. Adama Olszty oraz działaczy Orła.
Orzeł Tereszpol uroczyście obchodził jubileusz 65-lecia działalności. W ramach rocznicowego święta na stadionie w Tereszpolu-Zaorendzie rozegrany został turniej oldbojów. Pierwsze miejsce zajęło Echo Zawada.

W deszczowej aurze Orzeł Tereszpol świętował w sobotę, 3 lipca na stadionie w Tereszpolu-Zaorendzie 65 rocznicę założenia. W ramach jubileuszu rozegrany został IV Memoriał Adama Olszty dla oldbojów, czyli piłkarzy w wieku 35 lat i starszych. Startowało sześć zespołów, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”.

Mecze trwały po 10 minut. Pierwsze miejsce zajęło Echo Zawada. Zespół ten zdobył 13 punktów. Kolejno wygrał 2:0 z Tanwią Majdan Stary, 1:0 z Włókniarzem Frampol i 2:0 Orłem Tereszpol, następnie zremisował 1:1 z Deltą Nielisz, a w ostatnim meczu pokonał 4:0 Orła II. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Tanew (12 punktów), na trzecim Orzeł (7 punktów), na czwartym Delta (5 punktów), na piątym Orzeł II (4 punkty), a na szóstym – Włókniarz (1 punkt).

Królem strzelców został Przemysław Gałka, zdobywca pięciu bramek dla Echa. Nagrodę dla najlepszego piłkarza turnieju otrzymał Mirosław Król z Tanwi, zaś dla najlepszego bramkarza – Ryszard Kurzyński z Orła. Wyróżnieni piłkarze otrzymali m.in. wydaną na jubileusz broszurę „Orzeł w grze. 65-lecie tereszpolskiej piłki nożnej”.

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe