Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 03:54
Reklama Baner reklamowy FOOD P

Produkt Roku: Miód fasolowy z Gospodarstwa Pasiecznego Dary Pszczół

Miód fasolowy to coraz bardziej doceniana odmiana miodu. Jest uznawany za tradycyjny, oryginalny produkt z Roztocza. To jeden ze sztandarowych miodów Gospodarstwa Pasiecznego Dary Pszczół z Dynisk w gm. Ulhówek.
Produkt Roku: Miód fasolowy z Gospodarstwa Pasiecznego Dary Pszczół

W Polsce miód fasolowy jest wciąż mało znany. Produkuje się go głównie na Roztoczu. To region najlepiej nasłoneczniony w okresie letnim i przez to najodpowiedniejszy do hodowli fasoli „Piękny Jaś” i wielokwiatowej, z których pszczoły zbierają nektar. W rejonie tomaszowskim fasola rośnie głównie w gminach Telatyn, Łaszczów i Ulhówek, a w hrubieszowskim w gminach Dołhobyczów i Mircze. Rodzina Liseckich, właścicieli rodzinnej pasieki Dary Pszczół, wozi pszczoły m.in. w tamte okolice. Z jednego ula zbiera ok. 20 kg miodu fasolowego.

– Kilkanaście lat temu miód fasolowy nie był ani znany, ani doceniany. W tej chwili się to zmienia. To jego sprzedajemy najwięcej – mówi Andrzej Lisecki, pszczelarz, właściciel pasieki.

Miód fasolowy ma kolor słomkowożółty, po skrystalizowaniu białokremowy. W odróżnieniu od innych miodów odmianowych posiada charakterystyczny smak (słodki i lekko kwaskowaty), zapach (fasoli) i właściwości.

Odbudowuje florę bakteryjną żołądka i jelit. Zalecany jest przy refluksie i wrzodach żołądka. Wzmacnia układ odpornościowy. Polecany jest cukrzykom.

– Nadaje się do słodzenia kawy i herbaty, bo nie daje i nie zabiera smaku. Co warto powiedzieć, to miód fasolowy w porównaniu z innymi miodami najdłużej się nie krystalizuje – zachwala produkt Andrzej Lisecki.

Miód fasolowy z pasieki Dary Pszczół sprzedawany jest lokalnie oraz na terenie Polski południowo-wschodniej m.in. na wysepkach handlowych w marketach E.Leclerc, Galerii Handlowej Olimp i Venus. Można go też zamówić przez Internet.

W naszym plebiscycie Perły Biznesu miód fasolowy został zgłoszony jako Produkt Roku.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner B1 firmy Replika
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: I tak toTreść komentarza: Wezcie ukraincow do roboty, duzo nie biora 50zl za godzineData dodania komentarza: 18.04.2024, 15:32Źródło komentarza: Znowu słychać lament plantatorów. Boją się o zbiór truskawekAutor komentarza: CyrkTreść komentarza: Takie czasy, sępić, żebrać a ubezpieczyc budynku to szkoda bylo, a przeciez to biznes, wiec stac bylo.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 15:24Źródło komentarza: Płoskie: Warsztat Bra-Tek spłonął. Kto dołoży cegiełkę do odbudowy?Autor komentarza: fezóJTreść komentarza: Demokratycznie to TfuSSk rolników napierd,lał i dalej będziemy pluli na niemca pluskwo faszystowska.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 15:22Źródło komentarza: Pociąg z Hrubieszowa do Wrocławia zagrożony. Nieoficjalne plany likwidacjiAutor komentarza: PfffTreść komentarza: Moze im jeszcze pomniki postawcie. Chcieli taliej pracy to maja. Jak babcia klozetowa wpusci bezdomnego za darmo gdy ma sraczke, to tez bedzie pozowac na bohatera? Żałosne.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 15:21Źródło komentarza: Znaleźli zakrwawione ciało. To oni podjęli walkę o życieAutor komentarza: POyebyTreść komentarza: Danke main furer Deuschland zug Breslau kaput w POdziękowaniu oficer Sztazi TW Oskar vel konDonek.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 15:17Źródło komentarza: Pociąg z Hrubieszowa do Wrocławia zagrożony. Nieoficjalne plany likwidacjiAutor komentarza: szkoda goTreść komentarza: a na co zmarł Piotr Łachno?Data dodania komentarza: 18.04.2024, 14:53Źródło komentarza: Znaleźli zakrwawione ciało. To oni podjęli walkę o życie
Reklama
Reklama