Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 07:48
Reklama
Reklama baner wyborczy Michał Mulawa

Produkt Roku: Miód fasolowy z Gospodarstwa Pasiecznego Dary Pszczół

Miód fasolowy to coraz bardziej doceniana odmiana miodu. Jest uznawany za tradycyjny, oryginalny produkt z Roztocza. To jeden ze sztandarowych miodów Gospodarstwa Pasiecznego Dary Pszczół z Dynisk w gm. Ulhówek.
Produkt Roku: Miód fasolowy z Gospodarstwa Pasiecznego Dary Pszczół

W Polsce miód fasolowy jest wciąż mało znany. Produkuje się go głównie na Roztoczu. To region najlepiej nasłoneczniony w okresie letnim i przez to najodpowiedniejszy do hodowli fasoli „Piękny Jaś” i wielokwiatowej, z których pszczoły zbierają nektar. W rejonie tomaszowskim fasola rośnie głównie w gminach Telatyn, Łaszczów i Ulhówek, a w hrubieszowskim w gminach Dołhobyczów i Mircze. Rodzina Liseckich, właścicieli rodzinnej pasieki Dary Pszczół, wozi pszczoły m.in. w tamte okolice. Z jednego ula zbiera ok. 20 kg miodu fasolowego.

– Kilkanaście lat temu miód fasolowy nie był ani znany, ani doceniany. W tej chwili się to zmienia. To jego sprzedajemy najwięcej – mówi Andrzej Lisecki, pszczelarz, właściciel pasieki.

Miód fasolowy ma kolor słomkowożółty, po skrystalizowaniu białokremowy. W odróżnieniu od innych miodów odmianowych posiada charakterystyczny smak (słodki i lekko kwaskowaty), zapach (fasoli) i właściwości.

Odbudowuje florę bakteryjną żołądka i jelit. Zalecany jest przy refluksie i wrzodach żołądka. Wzmacnia układ odpornościowy. Polecany jest cukrzykom.

– Nadaje się do słodzenia kawy i herbaty, bo nie daje i nie zabiera smaku. Co warto powiedzieć, to miód fasolowy w porównaniu z innymi miodami najdłużej się nie krystalizuje – zachwala produkt Andrzej Lisecki.

Miód fasolowy z pasieki Dary Pszczół sprzedawany jest lokalnie oraz na terenie Polski południowo-wschodniej m.in. na wysepkach handlowych w marketach E.Leclerc, Galerii Handlowej Olimp i Venus. Można go też zamówić przez Internet.

W naszym plebiscycie Perły Biznesu miód fasolowy został zgłoszony jako Produkt Roku.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy - firma suflidowo
ReklamaBaner B1 firmy Replika
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: Bolszewicy.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 10:45Źródło komentarza: Zmiany w pracach domowych i ocenach z religii. I to od razu po WielkanocyAutor komentarza: Jasio 1 cy.Treść komentarza: Rząd chce by dzieci były GŁUPIE na POziomie ich ministrów ! Nie może być obywatel mądrzejszy od ministry , głupi obywatel to obywatel łatwo dający się manipulować ! To taki typowy wyborca platformy obywatelskiej - tuman POspolity ! Na wzór szefa partii :)Data dodania komentarza: 28.03.2024, 10:42Źródło komentarza: Zmiany w pracach domowych i ocenach z religii. I to od razu po WielkanocyAutor komentarza: trwTreść komentarza: Ocena z religii nie była wliczana do średniej, kiedy ja chodziłem do liceum 30 lat temu. Widać jak kościół kat. rozszerzył swoje wpływy. Dobrze, że zostaną one należycie ukrócone.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 10:35Źródło komentarza: Zmiany w pracach domowych i ocenach z religii. I to od razu po WielkanocyAutor komentarza: BeckerTreść komentarza: Oby tym razem fontanna była sprawna dłużej niż kilka tygodni.... szczególnie w sezonie turystycznymData dodania komentarza: 27.03.2024, 20:41Źródło komentarza: Zamość: Ruszyły prace przy fontannie. W czerwcu ma już działaćAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Rozmowa z krzesłem zawsze kończt się bezsensem.Data dodania komentarza: 27.03.2024, 19:19Źródło komentarza: W środę strajk generalny rolników w całej Polsce [MAPA] Możliwe utrudnienia w gm. SitnoAutor komentarza: Pociesznie są ci komuniści z GW i wy za nimiTreść komentarza: ,,chcą wolnego w Wolny Piątek"Data dodania komentarza: 27.03.2024, 18:27Źródło komentarza: Czy Polacy chcą wolnego w Wielki Piątek? Sondaż dał jednoznaczną odpowiedź
Reklama
Reklama