Budżet obywatelski Hrubieszowa. 100 tys. zł na 6 projektów

  • 10.07.2021, 07:06
  • Mariusz Parol
Budżet obywatelski Hrubieszowa. 100 tys. zł na 6 projektów Jedna z inicjatyw dotyczyła wysadzenia 12 platanów klonolistnych na deptaku miejskim, wzdłuż ul. Rynek. Zastąpiłyby one drzewa w donicach.
Do 14 września mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują, które z 6 inicjatyw zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego otrzymają pieniądze na realizację w 2022 roku. Głosowanie rozpocznie się 16 sierpnia, a 30 września zostaną ogłoszone wyniki.

W Budżecie Obywatelskim Hrubieszowa do rozdysponowania jest pula 100 tys. zł. Zgłoszono 8 przedsięwzięć. Po ocenie merytorycznej 6 projektów trafiło na listę inicjatyw, na które zagłosują hrubieszowianie. 2 nie spełniły wymogów formalnych.

O maksymalną kwotę dofinansowania (25 tys. zł) ubiegają się inicjatorzy pięciu przedsięwzięć. Za taką kwotę pomysłodawcy projektu "W zdrowym ciele sprawny umysł" zamierzają urządzić przy szkole podstawowej nr 2 miejsce do aktywności fizyczno- umysłowej. Proponują, aby zainstalować tam 3 wieloosobowe trampoliny i 2 podwójne stoły parkowe z siedziskami do gier planszowych (do gry w szachy, chińczyka lub karty). Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna zgłosiła projekt "TwojaOtwaRtaBiblioTeka na 100 lat". Placówka proponuje na jubileusz 100-lecia MBP przygotować niestandardową ofertę dla czytelników – książki z dużym drukiem, audiobooki, gry planszowe. Za pieniądze z przyznanego ewentualnie dofinansowania zorganizowane zostaną spotkania ze znanymi z mediów ludźmi świata kultury i literatury.

Czytaj także: Zamość wyda na budżet obywatelski o wiele więcej. Jest już lista projektów

Dwa kolejne wnioski o dofinansowanie w wysokości 250 tys. zł dotyczą miejsc do ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu. Pierwsze miałoby powstać wokół boisk orlika przy szkole podstawowej nr 3 , a drugie na placu street workout przy szkole podstawowej nr 1. Również o 25 tys. zł dofinansowania wnioskują pomysłodawcy posadzenia 12 platanów klonolistych na deptaku miejskim wzdłuż ul. Rynek. Zastąpiłyby one wystawiane obecnie drzewa w donicach. Natomiast  8,2 tys. zł dofinansowania chcieliby pomysłodawcy budowy chodnika łączącego ul. Podzamcze z ul. Zamojską. Z tego skrótu korzysta wiele osób, ale przejście ma nieutwardzoną nawierzchnię i w deszczowe dni tworzy się tam błotnista breja.

Na listę inicjatyw, na które zagłosują mieszkańcy Hrubieszowa, nie trafił projekt pn. "Raj wypoczynkowy". Pomysłodawcy proponują, żeby na łąkach między Huczwą i osiedlem Jagiellońskim oczyścić oczka wodne, obsadzić okolicę roślinnością i ustawić ławeczki. Komisja oceniająca wniosek uznała, że projekt jest niedoszacowany. Natomiast wniosek dotyczący poprawy wyglądu skweru przy pl. Staszica nie spełnił wymogów formalnych.

 – O wyborze projektów, które zdobędą dofinansowanie, zdecyduje głosowanie. Rozpocznie się ono 16 sierpnia. Potrwa do 14 września. Głosować może każdy mieszkaniec Hrubieszowa, który ukończył 13 lat. 30 września zostaną ogłoszone wyniki głosowania. Najpóźniej do 15 listopada zwycięskie inicjatywy zostaną wpisane do projektu budżetu na 2022 rok – poinformował nas Paweł Wojciechowski, wiceburmistrz Hrubieszowa, a zrazem przewodniczący Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nowy ład
nowy ład 12.07.2021, 21:33
Redaktorzy na wakacjach na MALADIWACH ALBO W GRECJI HAHAH BO DZIADOWSKIE TEMATY A NA INNYCH SERWISACH SAME DZIADY OBSŁUGUJA - tERAZ POLSKA HAHAH CIEKAWE GDZIE TVP WAKACJIUJE BO TVN- DISCOWERY WIADOMO GDZIE . sWOJĄ DROGĄ TO ZA PROPAGANDE ILE Lis zarabiał mieś ? 70 tyś hahahha Ograniczyć Gebelsostwo a przekazać na NFZ Nowy program teraz Polska. Bo nie czaje tego nagłośnienia PIS i 0 zmian tylko nakłady na propagande. Gebels tez chyba odpowiadał za ???? Nowy ład państwowy No i jeszce te ograniczenia w kodach CAPTCHA hahah cięzko to podpisac
Właściciel Diskovery
Właściciel Diskovery 13.07.2021, 07:07
Amerykanin Gorg Soros pochodzenie Węgierski żyd spółka AGORA TVN+ Gazeta Wyborcza Ozjasz Szechter Polski żyd,Za ukradzioną kasę z FOZZ SBecy Wander , Wejchert założyli TVN, dyrektor programowy SBek Miszczak, redaktorka naczelna TW SB Stokrotka vel Olejnik i wielu innych SBeków zabrakło by miejsca do pisania .I gdzie jest Gebelsowski przekaz, pomyśl poczytaj potem wypisuj.
Sędziowie
Sędziowie 13.07.2021, 08:32
Sądu Najwyższego kpt SB Iwulski i SB Safian umorzyli i uniewinnili złodziei.
debilizm zielonych
debilizm zielonych 12.07.2021, 20:53
ooo betonowe dziadostwo pokazuja a kazdy ekolog pisze ze to głupota. I to stworzyli PSL owcy i antypolska mafia co łancuchami sie do drzew przypinała w Białowierzy czy na mierzei
antyprzekręciarz
antyprzekręciarz 10.07.2021, 19:03
Ciekawe kto na nim zarobi.
Ale jaja
Ale jaja 10.07.2021, 08:48
2 lekarki Gałeckie złożyły 3 miesięczne wymówienia z pracy w szpitalu i się zwolniły.A teraz gorzkie żale, że nikt na kolanach ich nie błagał o pozostanie, to żenada.Wypisują durnoty na LH, FB, że to ich zwolniono po 25 latach , nie bronię nowej dyrektorki, ale co miała zrobić?
Reszta
Reszta 10.07.2021, 09:07
Lekarzy wycofało wymówienia i dalej pracują, a te tworzą sztuczny problem z praniem mózgu mieszkańcom.
Koniec
Koniec 10.07.2021, 10:17
Klanu Gałeckich w szpitalu z kontrolą PIP i NIK okradanie pracowników już udowodniono.
Całość
Całość 10.07.2021, 07:52
Na likwidację starostwa.
Samorządowiec okradany
Samorządowiec okradany 10.07.2021, 19:06
Za likwidacją starostwa albo za prywatyzacją - niech sobie to biorą Barczuki, Kuropatwy i Miściory , to sie podpisze, Niech zarobią sami na siebie a nie wałki kręcą , za kase samorządów

Pozostałe