Pomoc po urwaniu chmury

  • 07.07.2021, 06:06
  • lew
Pomoc po urwaniu chmury Szkody widać gołym okiem.
Wojewoda lubelski przyznał gm. Turobin 90 tys. zł z przeznaczeniem na zasiłki celowe dla 15 rodzin poszkodowanych w wyniku urwania chmury i zalania budynków mieszkalnych.

Zasiłki będą uruchomione jak najszybciej – powiedział nam 1 lipca wójt gm. Turobin Andrzej Kozina.

Na pomoc do 6 tys. zł mogą liczyć jedynie ci mieszkańcy, którym woda zniszczyła budynki mieszkalne (chodzi o 12 domów w Tanawie Dużej i 3 w Hucie Turobińskiej). – Wysłaliśmy koparkę z gminy i kontener na śmieci, żeby uprzątnąć teren, zakupiliśmy osuszacz do osuszania ścian w budynkach mieszkalnych i piwnicach i zastanawiamy się, czy nie uruchomić dodatkowo zasiłku celowego z gminy – mówi wójt Kozina.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe