Piłka nożna. Gryf przeprasza. Za co?

  • 07.07.2021, 07:09
  • MaSzt
Piłka nożna. Gryf przeprasza. Za co?
W czwartek na skrzynkę mejlową naszej redakcji trafiło amatorskie nagranie, na którym piłkarze Gryfa Gmina Zamość w wulgarnych przyśpiewkach obrażają Ładę Biłgoraj.

 Filmik został jednocześnie upubliczniony w Internecie. Z nagrania wynika, że do tego skandalicznego wydarzenia doszło w budynku klubowym Gryfa w Zawadzie (w tle widać logo klubu). Warto podkreślić, że oldboje Echa Zawada, na bazie którego powstał Gryf, a także działacze i szkoleniowcy klubu z gminy Zamość zachowują przyjacielskie relacje z Ładą. Oba kluby regularnie wzajemnie zapraszają się na organizowane przez siebie imprezy piłkarskie. Przedstawiciele Gryfa odmówili komentarza w tej sprawie. Odesłali natomiast do oświadczenia, które opublikowali na oficjalnej stronie internetowej Gryfa.

„Sytuacja ukazana na filmiku pochodzi sprzed półtora roku, nie zmienia to jednak faktu, że miała miejsce. Nie zamierzamy więc chować głowy w piasek i udawać, że nic się nie stało. Zarząd STS Gryf Gmina Zamość zareagował błyskawicznie, nakładając na winnych zajścia dotkliwe kary. Dodatkowo cały zespół solidarnie zobowiązał się do uiszczenia kary finansowej w wysokości 2 tys. zł. Przepraszamy Ładę Biłgoraj za ten incydent, a jednocześnie prosimy Zarząd Łady o wskazanie fundacji, na rzecz której przelejemy kwotę 2 tys. zł w ramach zadośćuczynienia” – tak brzmi oświadczenie zarządu Gryfa.

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe