Biłgoraj: Janusz Rosłan bez absolutorium

  • 06.07.2021, 08:39
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Janusz Rosłan bez absolutorium Janusz Rosłan: Możecie mnie upokorzyć, ale złamać mnie nie złamiecie.
Będzie referendum w sprawie odwołania burmistrza Biłgoraja?

Choć opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej była pozytywna, to radni Biłgoraja nie udzielili burmistrzowi Januszowi Rosłanowi ani wotum zaufania, ani absolutorium z wykonania zeszłorocznego budżetu. Zabrakło jednego głosu. Padły mocne słowa. – Wygraliście głosowanie, ale przegraliście jako ludzie – powiedział burmistrz do radnych, którzy byli na „NIE”.

Sesja absolutoryjna Rady Miasta w Biłgoraju odbyła się 30 czerwca. Najpierw debatowano nad raportem o stanie miasta, by potem zagłosować nad wotum zaufania dla burmistrza (wotum jest oceną przygotowanego raportu). Obowiązywała większość bezwzględna (w 21-osobowej radzie „za” musiało zagłosować 11 radnych). Burmistrz nie uzyskał wotum zaufania: za podjęciem uchwały zagłosowało 10 radnych, 8 było przeciw, a 1 (Tadeusz Ferens) wstrzymał się od głosu (na sesji zabrakło radnych Grzegorza Bedońskiego i Adama Skakuja z Klubu Radnych PiS).

Jak na decyzję radnych zareagował burmistrz Biłgoraja? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe