Tempo szczepień zwalnia. Rząd apeluje o pomoc do ważnej instytucji

  • 05.07.2021, 16:18
  • News4Media
Tempo szczepień zwalnia. Rząd apeluje o pomoc do ważnej instytucji iStock
„Autorytet Kościoła mógłby bardzo pomóc." – mówi minister zdrowia i prosi i wsparcia przy zachęcaniu do szczepień.

Konsekwentnie prowadzimy akcję Szczepimy Się; wykonaliśmy już 30 milionów szczepień. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten ważny proces.” – napisał na Facebooku premier, Mateusz Morawiecki. Rząd jednak nie jest zadowolony ani z tempa szczepień, ani z tego, że grono osób chętnych do przyjęcia preparatu ochronnego się nie powiększa. Niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski mówił wręcz, że dotykamy „szklanego sufitu”, którego władze nie mogą przebić.

Dlatego właśnie Niedzielski zaapelował do kościelnych hierarchów o wsparcie w promocji szczepień przeciw COVID-19. Na konferencji na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, w której uczestniczył razem z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem powiedział: „Autorytet Kościoła mógłby bardzo pomóc." – i dodał: „Kościół mógłby bardziej pomóc, jeśli chodzi kwestie szczepień".

W ocenie ministra, aby znacząco zwiększyć liczbę osób zaszczepionych, potrzebny jest „nowy impuls".

Polski Kościół generalnie nie neguje szczepień, chociaż w połowie kwietnia bp Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych wydał stanowisko, w którym ocenia, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson „budzi poważny sprzeciw moralny”. Dodał jednak, że wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi, mogą  z nich korzystać.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edward
Edward 07.07.2021, 17:51
Kościół katolicki, to największa zbrodnicza organizacja w dziejach świata. W imię boga i wiary torturował, palił i mordował z niespotykanym okrucieństwem miliony ludzi grabiąc ich majątki. Kościół katolicki, stworzył najstraszniejszy w dziejach ludzkości mechanizm struktur władzy i właściwą temu doktrynę moralną, której metodą była zbrodnia i gwałty. I właśnie ten "autorytet" kościoła i ich metody, sprowadzą zagładę na naród polski.
prl
prl 05.07.2021, 21:08
A cóż to się stało, że tak nagle "władzy" zależy na "zdrowiu" Polaków. Dlaczego wcześniej nie było takiej dbałości o zdrowie i życie rodaków, zarówno przed pandemią a tym bardziej w jej trakcie. Naciski, namowy, telefony od konsultantów do niezaszczepionych, loterie za 14 mln zł, szczepieniobusy, billboardy, spoty promocyjne, ulotki, zaangażowanie OSP i lokalnych samorządów, wręcz "naciski" na różne grupy społeczne i polityczne by wyszczepić jak najwięcej ludzi. Dlaczego wcześniej w taki sposób nie dbano o zdrowie Polaków/ Oczywiście pytania retoryczne. Kto ma szerszą percepcję postrzegania tego chorego zjawiska, zrozumie, że tu prawdopodobnie może nie chodzić o zdrowie Polaków.

Pozostałe