Kontrole na torach. By uniknąć tragedii

  • 03.07.2021, 10:59
  • ak
Kontrole na torach. By uniknąć tragedii Fot. KMP Zamość Jedna z akcji policji i SOK odbyła się wczoraj
Kiedy samochód znajdzie się przed pociągiem, o tragedię nietrudno. Takim sytuacjom można zapobiec, jeśli zachowa się ostrożność i zastosuje do znaków drogowych. Zamojscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei prowadzą kontrole na przejazdach kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych. Jedna z takich akcji obyła się w piątek, 2 lipca.

– Głównym celem działań funkcjonariuszy jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowo-drogowych oraz zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego na zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego oraz niezgodnego z przepisami przejeżdżania przez torowiska – tłumaczy Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Przypomina, że każdy kierowca samochodu przed torami powinien być wyjątkowo ostrożny. Najlepiej jest po prostu zwolnić, aby w razie potrzeby móc w odpowiednim momencie zatrzymać się w bezpiecznym miejscu. Bezwzględnie należy również stosować się do znaku STOP.

Swoje obowiązki mają również piesi, którym przez tory wolno przechodzić jedynie w miejscach wyznaczonych. W przeciwnym razie popełnia się wykroczenie, za które można otrzymać mandat, ale przede wszystkim naraża się swoje życie. Nie zawsze jest jednak tak, jak być powinno.

– Niestosowanie się do przepisów prawa związanych z przejściem lub przejazdem przez torowiska uczestnicy ruchu najczęściej tłumaczą pośpiechem oraz małym natężeniem ruchu na torach. Niestety może się zdarzyć, że pociąg akurat nadjedzie, a starcie ze stalową maszyną najczęściej kończy się śmiercią – podkreśla policjantka.

Tymczasem wypadki na torach zdarzają się dość często i niekiedy, niestety, kończą się tragicznie. Tak było jakiś czas temu w Jarosławcu pod Zamościem, gdy w wypadku zginęła 17-letnia dziewczyna. Kiedy indziej na tym samym przejeździe pod pociąg wjechał autem 21-latek. On na szczęście przeżył.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mm
mm 05.07.2021, 23:29
taka pokazówkę mogliby przeprowadzić na przejazdach w Płoskiem szczególnie tych zarośniętych krzakami z oznakowaniem rodem PRL

Pozostałe