Zamość: Mechanicy pracowali na nielegalnych programach

  • 30.06.2021, 10:21
  • ak
Zamość: Mechanicy pracowali na nielegalnych programach Fot. pixabay.com
Policja weszła do dwóch warsztatów samochodowych w Zamościu i zabezpieczyła w nich testery diagnostyczne, nielegalne oprogramowania oraz laptopy. Przedstawiciel pokrzywdzonych firm wstępnie wycenił straty na łączną kwotę około 90 tysięcy złotych.

To były działania funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Wcześniej ustalili, że ich właściciele warsztatów posługują się nielegalnym oprogramowaniem do diagnostyki pojazdów.

– W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli inerfejsy diagnostyczne wraz z oprogramowaniem bez licencji oraz dwa laptopy, które 47 i 49-latek z Zamościa wykorzystywali w swojej pracy. Przedstawiciel pokrzywdzonych firm wstępnie wycenił straty na łączną kwotę około 90 tysięcy złotych – informuje Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy i ustalają, od jak dawna trwał ten proceder. Zgodnie z obowiązującymi przepisami uzyskiwanie cudzego programu bez zgody osoby uprawnionej w celu uzyskania korzyści majątkowej jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Zachowanie mieszkańców Zamościa będzie również rozpatrywane po kątem naruszenia przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych – dodaje policjantka.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
chywy123
chywy123 02.07.2021, 10:41
wszystie diesle do klontroli...szok czesto jadąc za takim co to wytwarza, za nim nic,nic nie widać,,rolnicy nie kupujcie diesla...Audi 19 tdi ---to taka wieś jak maluch dla proboszcza ,,szanujcie się..wieś ..to.. audi ,,bo to najczęstrze auto na wsi,,,sorki,,ale jak toś ma bmw to już klepie ,albo nie żyje...taka jest wieś
Andrzej Nowaczyk
Andrzej Nowaczyk 30.06.2021, 17:27
I cyk maguła z promiennej na nastepny dzień zamknięty :p
Ewa
Ewa 06.07.2021, 23:47
I cyk Pan Maguła z Promiennej jednak nie zamknięty :)

Pozostałe