Biłgoraj: Przeżyli razem tyle lat!

  • 03.07.2021, 07:30
  • lew
Biłgoraj: Przeżyli razem tyle lat! I chociaż – jak w piosence Krystyny Giżowskiej – wiedzą, jak smakują łzy, dziś nie żal im przeżytych dni.
Pół wieku temu przysięgali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Mowa o 39 parach z Biłgoraja, które 16 czerwca świętowały złote gody. Część z nich wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez władze miasta.

Wspólnie z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariolą Kupryjaniuk dziękujemy państwu za przybycie – zwrócił się do zgromadzonych w Biłgorajskim Centrum Kultury jubilatów burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. – Czujemy się zaszczyceni, że możemy podejmować ludzi szczególnych, ludzi, którzy 50 lat temu potrafili powiedzieć sakramentalne „tak”, przysiąc sobie miłość, szacunek, uczciwość, ludzi, dla których nie były to puste, wypowiedziane w uniesieniu słowa, ludzi, którzy potrafili dotrzymać przysięgi.

Burmistrz życzył też jubilatom kolejnych, równie pięknych wspólnych lat. Gratulacje z okazji tak ważnego jubileuszu złożyła – za pośrednictwem asystentki – posłanka Beata Strzałka, życzenia „złotym parom” składała również obecna na spotkaniu etatowy członek zarządu powiatu Maria Gałka.

Były też dyplomy i kwiaty. Przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie udekorowano: Feliksę i Karola BarcalówAnnę i Józefa BartoszkówWiesławę i Mariana DzidówMarię i Tadeusza DziduchówAnnę i Stanisława FurmagówGenowefę i Ryszarda GątnickichHelenę i Stanisława GodziszewskichJaninę i Edwarda KoperwasówUrszulę i Tadeusza KoszarnychWandę i Czesława KowalówKrystynę i Józefa Lipców, Ewę i Mariana MazurkówJózefę i Henryka MomotówGenowefę i Mariana MudówMarię i Alfreda OdrzywolskichAlinę i Jana PaluchówBarbarę i Eugeniusza PaluchówBarbarę i Czesława PaluchówWiesławę i Stanisława PiłatówIrenę i Władysława SzewcówWiesławę i Henryka Wróblewskich oraz Teresę i Stefana Żaków.

Na zakończenie jubilaci mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Biłgoraju.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe