Kto daje, nie odbiera

  • 29.06.2021, 05:42
  • Leszek Wójtowicz
Kto daje, nie odbiera Silny wiatr zrywał dachy z domów.
Wichura, która przeszła 2 maja nad gminą Zamość, zerwała m.in. dach z budynku mieszkalnego w Wólce Wieprzeckiej. Poszkodowana rodzina otrzymała od wojewody lubelskiego zasiłek w kwocie 6 tys. zł, a 2 tys. dołożyła gmina. Teraz się okazuje, że trzeba zwrócić te pieniądze. Dlaczego?

Nawałnica (niektórzy mówią o trąbie powietrznej) dała się we znaki głównie mieszkańcom Tereszpola-Zygmunty w pow. biłgorajskim, ale ucierpiały też wioski w gm. Zamość. Trzy dni po zdarzeniu wójt gm. Zamość Ryszard Gliwiński powołał specjalną komisję. – Jej zadaniem było oszacowanie straty na budynku mieszkalnym w Wólce Wieprzeckej, gdzie uszkodzona została blacha, więźba dachowa i dwa kominy– wspomina wójt.

Komisja oszacowała straty na 20 tys. zł. Strażacy potwierdzili zdarzenie oraz fakt zabezpieczenia budynku przed dalszym uszkodzeniem.

Zasiłek celowy

Poszkodowani złożyli 5 maja w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zamościu podanie o przyznanie zasiłku celowego w związku z powstałymi stratami. Tego samego dnia zostało skierowane pismo do wojewody lubelskiego o wsparcie finansowe w kwocie 6 tys. zł z przeznaczeniem na wypłatę zasiłku celowego dla poszkodowanej rodziny.

– W piśmie zostały opisane szczegóły, w tym opis zniszczenia budynku mieszkalnego, wnioskowana kwota, szacunkowa kwota poniesionych strat przez rodzinę, przeznaczenie zasiłku celowego oraz informacja o trudnej sytuacji rodzinnej i dochodowej – wyjaśnia wójt gm. Zamość.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe