Dołhobyczów: Ukraińcy udawali studentów

  • 28.06.2021, 13:00
  • ak
Dołhobyczów: Ukraińcy udawali studentów Fot. NOSG
Chcieli zamieszkać w Polsce, więc postanowili pokombinować. Załatwili sobie podrabiane zaświadczenie o przyjęciu na studia. Podczas odprawy granicznej w Dołhobyczowie wyszło na jaw, że dwoje Ukraińców wcale nie będzie w naszym kraju studiować.

Cudzoziemcy przekraczali granicę w sobotę, 26 czerwca. Podczas odprawy strażnicy graniczni nabrali podejrzeń co do dokumentów poświadczających przyjęcie na studia jednej z warszawskich uczelni. Wkrótce okazało się, że papiery są podrabiane. 

29-letnia kobieta i mężczyzna w tym samym wieku zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami.

– Po zakończeniu prowadzenia wobec nich czynności procesowych, podróżni otrzymali również decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski i zostali zawróceni na terytorium Ukrainy – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodaje, że od początku roku na przejściach granicznych w naszym województwie ujawniono już ponad 460 fałszerstw różnych dokumentów. To przestępstwo zagrożone grzywną, karą ograniczenia albo nawet pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hfgfgfgfgf
hfgfgfgfgf 29.06.2021, 23:09
za takie papiery na granicy usa winowajca ma zakaz wjazdu do stanow do konca zycia

Pozostałe