Tartak poszedł z dymem. Proszą o pomoc wojewodę

  • 28.06.2021, 08:55
  • ak
Tartak poszedł z dymem. Proszą o pomoc wojewodę Fot. UMiG Józefów Tartak spłonął doszczętnie
Właściciel tartaku w Długim Kącie (gm. Józefów) stracił dorobek życia, firmę, którą odziedziczył po swoim ojcu. W wyniku pożaru tartak spłonął doszczętnie. Burmistrz Jóżefowa wystąpił do wojewody lubelskiego z prośbą o wsparcie przedsiębiorcy.

Do pożaru doszło nad ranem w piątek, 25 czerwca podczas burzy z piorunami, która przeszła wówczas nad gminą Józefów.  Ogień strawił dosłownie wszystko, co było w tartaku, nie tylko budynek, ale też m.in. specjalistyczne pilarki i szlifierkę do obróbki drewna oraz ciągnik rolniczy.

Właściciel zakładu znalazł się w dramatycznej sytuacji. W ciągu kilku godzin stracił wszystko, co miał. Burmistrz Józefowa uznał, że przedsiębiorcy trzeba pomóc i napisał w tej sprawie do wojewody lubelskiego i marszałka województwa. 

Podkreślił, że tartak w Długim Kącie był źródłem dochodu nie tylko dla właściciela i jego rodziny, ale też pracowników oraz firm, które zaopatrywały się tu w drewno m.in. do budowy domów, więźb dachowych, szalunków czy ogrodzeń.

"Poszkodowany przedsiębiorca zasługuje na pomoc także dlatego, że on sam i członkowie jego rodziny chętnie włączają się w różne inicjatywy społeczne, udzielając zarówno wsparcia finansowego, jak i rzeczowego oraz bezpośrednio angażują się w organizację imprez kulturalnych i działalność miejscowego Stowarzyszenia Rozwoju Wsi "Zakątek Roztocza" - napisał burmistrz Józefowa.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ehh
Ehh 29.06.2021, 09:20
Po co ubezpieczać jak "dadzą", z podatków innych.

Pozostałe