Skorodowane niewybuchy w Hutkach

  • 26.06.2021, 06:20
  • ak
niewybuchy Fot. KMP Zamość Jeśli znajdzie się coś podobnego, trzeba natychmiast telefonować po policję.
Operator koparki pracujący w Hutkach pod Krasnobrodem natrafił na 6 dziwnych przedmiotów, które wyglądały mu na stare pociski. Natychmiast przerwał pracę i zaalarmował policję. Okazało się, że wykopał rzeczywiście niewybuchy.

Były to skorodowane pociski moździerzowe. Policjanci z Krasnobrodu natychmiast dotarli na miejsce i zabezpieczyli teren, a później przekazali go saperom, którzy zajęli się bezpieczną neutralizacją pozostałości z czasów II wojny światowej.

Policja kolejny raz apeluje o właściwe zachowanie przy znalezieniu tego typu niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy nie powinniśmy ich samodzielnie dotykać, sprawdzać oraz przenosić. Teren, gdzie został odnaleziony niewybuch należy oznaczyć, a następnie powiadomić dyżurnego policji, który skieruje w to miejsce funkcjonariuszy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe