Burza nad Zamościem. Dużo interwencji strażackich?

  • 25.06.2021, 08:40
  • red.
Burza nad Zamościem. Dużo interwencji strażackich? Burza przeszła nad Zamościem nocą. Nie wyrządziła większych szkód
Wiało, grzmiało, błyskało i padał bardzo intensywny deszcz, ale na szczęście burza, która nocą z czwartku na piątek (24/25 czerwca) przeszła nad powiatem zamojskim nie spowodowała większych strat, a strażacy nie byli wzywani do żadnych związanych z nią interwencji. Ale i tak ostatniej doby mieli co robić.

Wczoraj odnotowano bowiem w powiecie zamojskim dwa wypadki, w których konieczne było wzywanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W Miączynie Kolonii w pobliżu przystanku autobusowego kierujący samochodem osobowym potrącił dziewczynkę. Pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego stacjonujący w Miączynie. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy przy prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Strażacy zabezpieczyli także lądowanie śmigłowca.

Do kolejnego wypadku doszło w miejscowości Potok Senderki.

– Po dachowaniu samochód, VW sharan znajdował się w rowie, gdzie przygniótł kierującego 42-letniego mężczyznę. Mieszkańcy wydobyli kierowcę spod pojazdu, będący przypadkowo na miejscu druhowie OSP Stara Huta przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Po przybyciu zastępów JRG Zamość ratownik medyczny dokonał udrożnienia dróg oddechowych poprzez założenie maski krtaniowej i dalej kontynuował resuscytację z jednoczesnym podaniem tlenu – relacjonuje mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Poszkodowanego przekazano medykom. Strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce bezpiecznego lodowania LPR.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe